Örs: 4 yabancıdan yanayım - BasketFaul.com

Örs: 4 yabancıdan yanayım

18-01-21 13:18
Basketbolumuzun duayen ismi Aydın Örs, ligde 4 yabancılı sisteme geçilmesinin oyuncuların gelişimine ve milli takıma katkı vereceğini söyleyip, "Pandemi döneminde bu karar alınmalıydı ancak yine de üzerinde durmak lazım" dedi.

Örs yabancı sayısı kaç olursa olsun Türk oyuncuların rekabete girmedikçe gelişmeyeceklerini belirtip şunları söyledi:
"Ben 4 yabancı taraftarıyım. Pandemi döneminde bu karar alınabilir, hem kulüplerin ekonomik durumu, hem genç oyunculara yönelmek açısından çok yararlı olurdu. Böylece milli takımlar için bir kapı daha açılacaktı. Federasyon o fırsatı kaçırdı ama bu düşünceden vazgeçmemek lazım.

'Bir yabancı eksik olsa ne farkedecek?' denilebiir ama 6'dan 5'e düşünce farkı gördük, toplam 4 yabancılı sistemde Türklerin belki 2'si 3'ü oyunda aynı anda sahada olacak.

Tabii ki bir yabancının azalması ile ortalık güllük gülistanlık olmayacak, oyucuların da rekabete girmesi şart. Ayrıca head coachlar zorunlu yarışmacı kimlikleri ile, hele hele 3 günde bir maç oynarken gençlerle yeterince ilgilenemez, bu nedenle kulüplerin mutlaka bireysel gelişim koçlarını ekibe katmaları gerekiyor.

Banvit'ten beri izlediğim Beşiktaş'taki gençler oynadıkça nasıl gelişme gösterildiğini ortaya koyuyor. Şehmus ve Alperen dışında Furkan'ı çok beğeniyorum. Onun çok yetenekli olduğunu biliyordum, şimdi BSL'de etkili oyuncu olma yolunda ilerliyor. Orada Bandırma'dan gelen başka yetenekler de var. Diğer takımlardaki süre alan diğer Türkler'i de takip ediyorum." 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3120