Manisa son çeyrek zorlansa da evinde kaybetmedi - BasketFaul.com

Manisa son çeyrek zorlansa da evinde kaybetmedi

16-01-21 18:25

İSTATİSTİK

TBL 15. haftasında Samsunspor'u konuk eden Manisa, son çeyrekte rakibi karşısında zorlansa da karşılaşmayı 76-73 kazanarak devreyi galibiyetle tamamladı.

İlk 5ler:
Manisa BBSK: Hall-Godfrey-Gökhan-Recep-Ramazan
Samsunspor: Can-Dukes-Fatih-Uğur Can-Soares

Karşılaşmaya tempolu başlayan Manisa, Hall ve Godfrey ile yakaladığı seriyle farkı da açtı. Arka arkaya gittiği çemberden eli boş dönen Samsun'da ilk sayılar 2,5 dakika sonra Uğur Can'dan geldi. Yayın gerisinden iyi ritm yakalayan Manisa karşısında kötü bir çeyrek geçiren Samsun, sahaya istediğini yansıtamadı. İlk çeyrek 22-8 Manisa üstünlüğüyle geçildi.

Berkay ve Mert Ali ile ikinci çeyreğe iyi bir seri yakalayarak başlayan Samsunspor farkı tek hanelere çekmesini bildi. Recep ve Gökhan'la Manisa rakibine cevap verse de rakip savunma karşısında zaman zaman yetersiz kalarak farkın erimesini durduramadı.Son bölümde Samsun, Fatih'le öne geçse de Gökhan'la teması alarak çembere giden Manisa çeyreği 35-33 önde kapatmasını bildi.

Samsun, Soares ve Dukes ile üçüncü çeyreğe iyi başlayarak skor üstünlüğünü eline aldı. Ancak yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdüren Godfrey farkı eriterek Manisa'yı tekrar öne geçirmesini bildi. Savunmayı da yukarı çeken ev sahibi Manisa, çeyreği 59-49 önde tamamladı.

Son çeyreğe farkın etkisiyle rahat başlayan Manisa, içerden de arka arka kaydettiği skorla farklı üstünlüğü korudu. Bu dakikalarda savunmayı sertleştiren Samsun açılan farka rağmen mücadelesini sürdürdü. Dukes üç sayı çizgisinden  0/6 ile oynadıktan sonra son 20 saniyede arka arkaya iki hücumdan üçlük kaydederek Samsun farkı 2'ye çekti. 2 taktik faulden de 3/4 isabetle dönen Manisa, karşılaşmadan 76-73 galibiyetle ayrılarak devreyi galibiyetle tamamladı.

Öne çıkanlar..
Manisa BBSK: Calvin Godfrey  15 sayı-8 ribaund, Marcus Hall 13 sayı-4 ribaund, Gökhan Aydın 13 sayı-3 ribaund
Samsunspor: Kahlil Dukes 14 sayı-4 ribaund-7 asist, Timothy Soares 12 sayı-10 ribaund, Fatih Cantitiz 12 sayı-8 ribaund-4 asist

Yorumlar Okunma: 672