Ego zorlanarak kazandı - BasketFaul.com

Ego zorlanarak kazandı

16-01-21 15:30

İSTATİSTİK:

TB2L'nin en iddialı ekiplerinden Ego Spor, evinde ağırladığı Batı Ege karşısında korkunç bir son çeyrek oynasa da 72-69 kazanmayı bildi. Son çeyrekte Batı Ege 30 sayı üreterek mucizeyi kovaladı ama 21 sayı farktan geri dönemedi.


Karşılaşma Ego Spor'un istediği gibi başladı. Kerem Özkan ile etkili olan başkent temsilcisi rakibinin savunmada çözüm üretmekte zorlanmasıyla sayıyı yukarı taşıdı. İlk çeyrek 25-14 Ego Spor üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrek alan savunmasına dönen Batı Ege rakibini durdurdu. Sadece 10 sayıya izin verdiği çeyreği 12-10 üstün kapatan Batı Ege'ye karşı ilk devre 35-26 skoruyla sona erdi.

Üçüncü çeyrek alan savunmasına karşı doğru hüum eden Ego Spor dış atışlarının da girmesiyle skoru yeniden yukarı taşıdı. Son çeyreğe 60-39 skoruyla başkent temsilcisi rahat girdi.

Alan savunmasının yanına tam saha baskıyı da ekleyen Batı Ege rakibinin kolay top kayıplarını da değerlendirince fark azalmaya başladı. Üst üste üçlükler bulan İzmir temsilcisi farkı eritti. Son dakikaya girilirken gelen şans üçlüğüyle fark üçe indi. Maç topunda Ego isabet bulamazken Batı Ege iki kez eline gelen şansı değerlendiremeyince karşılaşmadan Ego Spor 72-69 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1507