Efes ikinci yarıda açıldı - BasketFaul.com

Efes ikinci yarıda açıldı

12-01-21 22:25

İSTATİSTİK

Euroleague'de 19. ve 20. hafta maçlarının oynanacağı çift maç haftasında Anadolu Efes sahasında Alba Berlin'i ağırladı. İlk yarısında çift haneli farkla geriye düşen Efes ikinci yarı da açıldı ve maçı 84-76 kazandı.

Anadolu Efes maça Larkin-Micic-Anderson-Singleton-Dunston beşi ile başlarken Alba Berlin maça Granger-Mattisseck-Fontecchio-Thiemann-Nikic beşi ile başladı.

Alba Berlin ilk periyoda Granger ve Fontecchio'nun basketleri ile skorda üstünlüğü alarak başladı. Anadolu Efes hücumda skor bulmakta zorlanırken ilk altı dakikada bulunan 6 sayı Larkin'in kaydettiği iki üçlükle geldi. Alba Berlin ise takımca skor üretmekte daha başarılı olan taraf oldu ve oyunun kontrolünü ele geçirdi. Bu andan itibaren Moerman ve Beaubois'nın oyuna girmesiyle Anadolu Efes yine üç sayı gerisinden etkili oldu ve 8-2'lik seri ile ilk kez öne geçti. İlk çeyrek 18-18'lik eşitlikle geçildi.

İkinci çeyrekte iki takımda hücumda skor bularak devam etti. İlk iki dakika 24-23 Anadolu Efes üstünlüğü ile geçilse de Alba Berlin oyun anlamında üstün olan taraftı ve Jayson Granger önderliğinde Alba Berlin 9-0'lık bir seri yakaladı ve skoru 24-32'ye getirdi. Anadolu Efes seriyi Larkin'in üçlüğü ile bitirse de Granger'ın etkinliği düşmedi ve bu çeyrekte 12 sayı üretti. Micic'in skor bulamadığı ilk yarıda Anadolu Efes oyun olarak istediğini ortaya koyamadı ve Alba Berlin devreye 44-36 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Moerman ile hücumda iyi başlayan Anadolu Efes'te Micic de skora katkı vermeye başlayınca bambaşka bir Anadolu Efes izledik. Savunmada agresifliği artıran Efes çeyreğin ilk beş dakikasında geri dönmeyi başardı ve skorda 51-49 üstünlüğü ele geçirdi. Ben Lammers ile Efes'e karşılık vermeye çalışan Alba Berlin Efes'in iyi savunmasına karşı bocaladı. Çeyreğin son bölümünde Micic'ten gelen iki üçlük ve Singleton'dan gelen basketle Efes 9-0'lık bir seri yakaladı ve son çeyreğe 62-53'lük Anadolu Efes üstünlüğü ile gidildi.

Son çeyreğe Moerman'ın alçak postta etkili oyunu ile başlayan Anadolu Efes farkı da çift hanelere kadar çıkardı. Alba Berlin hücumdaki ritminin tamamen kaybederken Siva ve Lammers ile basketler bulsa da Anadolu Efes oyunun kontrolünü hiç kaybetmedi. Larkin'in ve Micic'in takımı iyi yönetmesi ile maçın son bölümünde krize girmeyen Anadolu Efes ilk yarısında sıkıntı yaşadığı maçtan 84-76 galip ayrıldı. 

Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Shane Larkin 15 sayı (4/8 üçlük), 1 ribaund, 6 asist, Rodrigue Beaubois 11 sayı, 4 asist, Adrien Moerman 15 sayı (3/5 üçlük), 8 ribaund, Vasilije Micic 15 sayı, 1 ribaund, 7 asist, James Anderson 10 sayı, 5 ribaund, Bryant Dunston 9 sayı, 9 ribaund
Alba Berlin: Jayson Granger 17 sayı, 6 ribaund, Ben Lammers 14 sayı (3/7 üçlük), 4 ribaund, 4 asist

 

Yorumlar Okunma: 828