Türkoğlu bırakıyor mu? Sanmıyoruz - BasketFaul.com

Türkoğlu bırakıyor mu? Sanmıyoruz

12-01-21 14:20
Cumhuriyet Gazetesi'nde "Hidayet Türkoğlu bıraktı mı?" haberi gündeme oturdu. Bu eskimiş bir söylenti... Türkoğlu ailesinin Amerika'da yaşamayı planladığı, aylar önce eşini, çocuklarını gönderdiği ve kendisinin de günlerin çoğunu Amerika'da geçirdiği bir gerçek ancak diğer taraftan da büyük bir hata ile aceleci davranıp yıktırdığı Abdi İpekçi'nin yerine hazırlanan projenin en azından temelinin atılmasını bekliyor. Bunu da gelecek yıl yapılacak federasyon seçimlerinden önce gerçekleştirmeye çalışıyor çünkü bir dönem daha seçilme ihtimali kuvvetli gözükmüyor. İpekçi ve çevresindeki araziye yapılması planlanan proje için TOKİ ile anlaşma aşamasına gelindi.

Amerika'daki parasını Türkiye'ye getirmesi istendiği, bunun çok küçük bir bölümünü getirmesinin bazılarını kızdırdığı dedikoduları da yeni değil. Sonuçta kendi parası ve karar kendisine ait ancak Türkoğlu'nun Spor Bakanı ve danışmanları ile ilişkilerinin iyi olmadığını herkes biliyor. Öte yandan onların, Cumhurbaşkanı tarafından seçilmiş bir federasyon başkanını görevden alabilecek güçleri yok. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haberde yeniden başkanlık için ismi geçen Harun Erdenay'a olan sevgisi de biliniyor ancak bu olayları birleştirip, Türkoğlu'nun bırakmasını istendiği şeklinde bir bilgiye sahip değiliz ve 8-9 ay sonra yapılacak seçimlere kadar da böyle bir gelişme olacağına ihtimal vermiyoruz.  (Basketfaul)

Biz bu yazıyı hazırlarken Türkoğlu'nun şu açıklaması geldi: 

"Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum. Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum."  

Yorumlar Okunma: 6831