Erdem Can: Perez'in iyileşme süreci uzun sürdü - BasketFaul.com

Erdem Can: Perez'in iyileşme süreci uzun sürdü

09-01-21 21:38
Fenerbahçe Beko Asistan Koçu Erdem Can, Ormanspor maçının ardından Fenerbahçe TV'ye konuşurken, Alex Perez hakkında da bilgi verdi.

Erdem Can’ın açıklamaları şu şekilde:
“Genellikle maç takviminden dolayı Türkiye Ligi özellikle de deplasman maçlarında geldiğimiz yerde çok antrenman yapmamız mümkün olmuyor. Çünkü antrenman yapacak saatler, uçuşlarımızın denk gelmesi, oyuncuları dinlendirmemiz gerekiyor. O yüzden genelde antrenmansız sadece maç planımızı açıklayıp mental olarak oyuncularımızı hazırlarak maçlara çıkıyoruz. Maç genelinde güzel bir basketbol oynamadık. İki taraf da güzel bir basketbol oynamadı ama mücadele vardı. Bazı oyuncularımızın sakatlığı nedeniyle, bazı oyuncularımızın yorgunluğu nedeniyle bir kadro oluşturduk. Ve o oluşturduğumuz kadro içerisinde, ki bugün maçı oynayan oyuncularımızın içinde de halen yorgun olanlar vardı ama karar vermek zorundaydık. En hazır oyuncularla maça çıkmaya çalıştık. Sonuç itibariyle Türkiye Ligi’ndeki her galibiyet çok çok önemli.

Alex, önemli bir sakatlık süreci geçirdi, hiç beklemediğimiz ve istemediğimiz bir şekilde. Geldiğinde çok çabuk sakatlandı, ondan sonra da iyileşme süreci biraz uzun sürdü. Bizimle birlikte yavaş yavaş antrenman yapmaya başladı ama şunu da anlamak lazım, bir oyuncunun hazır olmasıyla; korakor bir maçın içerisinde oynamaya hazır olması anlamında fark var. Bildiğiniz üzere Ali Muhammed de sakattı. Onu Kızılyıldız’a da götüremedik, Asvel maçına çıkaramadık, Efes maçı vs. yani Ali Muhammed’in de hazır olduğunu düşündüğümüz bir şekilde bu maça çıkardık ama onun hazır olma düzeyi de aslında takıma ciddi performans verecek düzeyde değildi. Şunu söylemek istiyorum; bir oyuncunun hazır olması, idmana çıkıp hazır olmasıyla; maça çıkıp %100 performans verecek şekilde hazır olması arasında fark var. Bu uzun bir maraton ve bu süreci biz, en iyi şekilde, oyuncularımızı en hazır halde oyuna sokarak, maçın içinde tutarak geçmeye çalışacağız.” 

Yorumlar Okunma: 1707