Nefes kesen maç 2 uzatma sonunda Balıkesir'in - BasketFaul.com

Nefes kesen maç 2 uzatma sonunda Balıkesir'in

09-01-21 20:24

İSTATİSTİK

TBL 14.haftasında Manisa BBSK'yı konuk eden Balıkesir BŞB 17 sayı geri düştüğü karşılaşmadan 2 uzatma sonunda 97-95 kazanan taraf oldu.

İlk 5ler:
Balıkesir BŞB: Mack-İbrahim-Berkay-Ogün-Knowles
Manisa BBSK: Hall-Godfrey-Recep-Gökhan-Ramazan

Manisa karşılaşmaya tecrübeli oyuncu Recep'in arka arkaya üçlükleriyle başladı. Balıkesir de boyalı alandan cevap vererek skorun dengede gitmesini sağladı, ancak sonrasında 6-0 seriyle Manisa farkı açmaya başladı. Molaya giden Balıkesir, boyalı alandan etkili olarak döndü. Üstünlüğü koruyan Manisa ilk çeyreği 26-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe iki ekip de savunmasını yukarı çekerek başladı. Manisa'nın yabancısız oynadığı bu dakikaları iyi değerlendiren Balıkesir farkı Mack'in üçlüğüyle 3'e çekti (29-32). Kalan bölümde tekrar yabancılarını oyuna alan Manisa, Recep'in etkili performasıyla farkı tekrar açtı. İkinci çeyrek 40-29 Manisa'nın üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe 6-0 ile başlayan Manisa karşısında Balıkesir erken bir molaya gitti. Moladan Zane ve Berkay ile hücumda iyi seri yakalayarak dönerek farkın açılmasına izin vermedi. Recep ve Ramazan'ın oyunda olmadığı dakikalarda da skorda zorlanan Manisa, farkın kapanmasını durduramadı.Son bölümde ise Balıkesir İbrahim ve Tuğberk'in üçlük sekanslarıyla kritik bir geri dönüşe imza attı. Üçüncü çeyrek 57-56 Manisa üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyreğe Balıkesir öne geçerek başladı. 5 sayılık sekansla cevap veren Manisa, tekrar öne geçmesini bildi. Kıran kıran geçen karşılaşmada 6 dakika kala Balıkesir skoru eşitledi (62-62). Üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği karşılaşmada son 1 dakikaya Balıkesir 69-64 önde girdi. Arka arkaya son iki hücumdan Umut'un üçlükleriyle dönen Manisa skoru eşitledi ve karşılaşma normal sürede 72-72 tamamlanarak uzatmaya gitti.

Çekişmenin ve savunmanın yukarı çıktığı ilk uzatmada da eşitlik bozulmadı ve 81-81 eşitlikle karşılaşma ikinci uzatmaya gitti. 

İkinci uzatmada 3 dakika kala Ogün'ün üçlüğüyle Balıkesir farkı 5'e çıkardı (89-84). Umut ve Godfrey'in üçlükleriyle Manisa skoru tekrar dengeledi. 3 saniye kala Knowles'in smacıyla öne geçen Balıkesir'in karşılaşmanın da 97-95 galibi oldu.

Öne çıkanlar..
Balıkesir BŞB: Myles Mack 21 sayı-10 asist, Zane Knowles 21 sayı-19 ribaund, Ogün Sevinç 16 sayı-5 ribaund
Manisa BBSK: Calvin Godfrey 26 sayı-12 ribaund, Recep Doğrusöz 26 sayı-5 asist, Umut Geçen 18 sayı-3 asist

Yorumlar Okunma: 1287