Irving oynamak istememiş - BasketFaul.com

Irving oynamak istememiş

08-01-21 19:28
Brooklyn Nets‘in, Philadelphia 76ers‘ı yendiği karşılaşmada yıldız oyuncuları Kevin Durant ve Kyrie Irving forma giymedi. Durant, mücadelede Covid-19 salgını kapsamındaki sağlık protokolleri nedeniyle forma giyemezken Kyrie Irving’in neden oynamadığı ise tam olarak bilinmiyor.

Irving’in oynamamasıyla ilgili “kişisel nedenler sebebiyle” açıklaması yapılmıştı ancak daha sonra ortaya çıkan son haberlere göre bu kişisel sebepler, Irving’in karşılaşmada oynamak istememesiymiş...

Daha sonra Irving’e yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre yıldız oyuncunun maçta oynamayı istememesinin sebebi olarak Çarşamba günü Washington’daki kongre binasının Trump destekçileri tarafından basılması olduğu gösterildi. Ancak Irving şu ana kadar bu iddiaları doğrulayan ya da yalanlayan bir açıklama yapmadı.

Irving’in maçta sadece “istememesi” sebebiyle oynamaması doğal olarak basketbol takipçileri tarafından yoğun eleştirilerle karşılandı. Irving’in bundan birkaç yıl önce dünyanın düz olduğunu iddia ettiği açıklamalarından beri halkla ilişkiler konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 956