Baskonia, lideri devirdi - BasketFaul.com

Baskonia, lideri devirdi

08-01-21 00:59

 İSTATİSTİK

THY Euroleague 18. haftasında lider CSKA'yı konuk eden Baskonia, yüksek skorlu geçen karşılaşmayı 95-93 kazandı. Baskonia'da Henry 18 sayı-10 asistle double double yaparken Polonara ise 18 sayı-6 ribaundla galibiyette etkili olan bir diğer isim oldu. CSKA da ise Mike James 20 sayı-7 asistle karşılaşmayı tamamladı. CSKA böylece 12 maç sonra ilk kez kaybetti (Son yenilgisi 22 Ekim 2020'de Kızılyıldız'a karşı)

Baskonia karşılaşmaya dışardan yüzdeli başladı ve ilk 5 dakikayı 11-6 önde tamamladı. Tutuk başlayan CSKA boş şutlarla skorun gerisinde kaldı. Baskonia, pota altında da yakaladığı üstünlükle farkı açmaya devam etti ve çeyreği 31-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 6-0 ile başlayan CSKA, farkı tekrar tek haneye çekti. Bu dakikalarda iyi savunma karşısında içeri katetmekte zorlanan Baskonia dış şutlarla farklı üstünlüğünü elinde tutmaya çalışsa da son bölümde iyi bir geri dönüş yakalayan CSKA farkı 1'e çekti. İkinci çeyreği 46-45 Baskonia önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin ilk basketleri kaydeden CSKA karşılaşmada öne geçti ancak Baskonia'dan cevap gecikmedi. Baskonia, Henry'nin şutları ve pota altında da Fall ile yakaladığı avantajı sürdürdü. Çekişmenin sürdüğü karşılaşmada son bölümde 11-0 seri yakalayan Baskonia farkı tekrar açtı ve çeyreği 79-67 önde tamamladı.

Son çeyreğe hücumda daha efektif başlayan CSKA 8-2 seriyle farkı tekrar tek haneye çekti. Mike James ve Shengelia karşısında zaman zaman etkisiz kalan Baskonia rakibinin geri gelmesini durduramadı. 1 dakika kala Shengelia ile CSKA farkı 2'ye çekti (93-91). Son bölümde çizgi atışlarıyla skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam eden Baskonia karşılaşmadan 95-93 galibiyetle ayrıldı. Son saniyede Mike Janes iki sayılık atıştan yararlanamadı.

 

Yorumlar Okunma: 1133