Okben Ulubay'ın kariyer planlamasında menajerin rolü - BasketFaul.com

Okben Ulubay'ın kariyer planlamasında menajerin rolü

06-01-21 12:01
Geçenlerde oyuncu menajeri Ati Koç bu sayfada gençlerin oynayabilmek için renk ya da isim değiştirmesi gerektiğini söylemiş, antrenörlerin cesaretsizliğinden bahsetmişti. En azından çoğu antrenör için haksız da değildi.

Ancak Ati Koç'un bu konuyla ilgili eleştirileri eksikti, yani oyuncu menajeri ayağı yoktu. Menajerlerin para kazanabilmek için gelişimini sağlayamamış gençleri büyük kulüplere götürüp, kenarda oturmaya mahkum ettiğini de unutmamak gerekir.

Yeşilgiresun Belediyesi'ni proje olarak değerlendiren menajerin oraya götürdüğü oyuncular arasında Okben Ulubay da vardı. 32:55 dakika, 11.2 sayı, yüzde 46.2 üç sayı, 3.3 ribaund, 2.6 asist, 1.5 top çalma istatistikleri ile oynadı. Basketfaul'e "Gençler oynayacağı yerlere gitsinler, paranın peşinde koşmasınlar." dedikten bir hafta sonra sezon ortasında menajer eliyle Darüşşafaka'ya transfer oldu. Son iki sezonunu da Adriyatik Ligi ve Sırbistan Ligi'nde oynayan FMP takımında geçirdi.

Yeşilgiresun'da iken A Milli Takım'a davet edilen Okben'le ilgili kariyer planlamasını yapan menajeri eğer doğru bir rota takip etmişse, Okben'in şimdi Euroleague seviyesine gelmiş olması gerekirdi. Öyle olsa, Kızılyıldız Belgrad'da yaşayan oyuncuyu kaçırır mıydı?

Ati Koç'un önerileri arasında "Gençler, Avrupa takımlarına gidip geleceğinizi kurtarın." söylemi de vardı. Okben'in Sırbistan deneyiminden ne kadar olumlu etkilendiğini izledikçe göreceğiz. Belki de diyeceğiz ki, Avrupa bir çözüm olabilir ama yararlanmasını bilenler için... (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 7319