Paul George-Devin Booker tartışması - BasketFaul.com

Paul George-Devin Booker tartışması

05-01-21 11:38
NBA maçları bazı favoriler için oldukça olumsuz başladı. Boston Celtics, Denver Nuggets, Miami Heat ve Brooklyn Nets beklenenin altında galibiyet yüzdesiyle oynuyorlar. Brooklyn şu anda 3-4 ve aldıkları 4 yenilginin tamamı geçtiğimiz sezon play-off’lara kalamayan takımlara karşı geldi. Bununla beraber ilerleyen haftalarda takımların yavaş yavaş sıralamada gerçek yerlerine oturacaklarını sanıyoruz.

Batı Konferansı’ndaki amansız mücadelelerden biri de Los Angeles Clippers ve Phoenix Suns arasındaydı. Paul George ve arkadaşları yakın geçen maçta son çeyreğe kadar Suns ile başabaş geldiler. Dördüncü çeyreğin başında ise bir pandomi koptu; hakemle bir diyalog içine giren PG13’e önce Chris Paul müdahele etti. Daha sonra ise olayın içine Devin Booker girdi! Çıkan itiş-kakış’ta Booker, Paul George’a ağza alınmayacak hakaretler etti. Kullandığı kelimeleri herkes duydu ve bunları burada yazmamız olası değil, çünkü hem küfür hem de ırkçı ifadeler içeriyor. Ortalık yatışınca iki oyuncu da birer teknik faul aldılar ve oyun devam etti. Sonuçta maçı 112-107 Clippers kazandı ama sonuçtan çok bu iki yıldızın kavgası medyaya başlık oldu.

Booker’ın hakaretleri sosyal medyada çok yankı uyandırdı ve maç sonunda Paul George soru yağmuruna tutuldu. Basın toplantısında PG13, “ben hakemle bir pozisyonu konuşurken Chris uygunsuz bir şekilde müdahele etti ve konuşmaya davetsiz, balıklama daldı. Ben soğukkanlılığımı hiçbir zaman yitirmedim ama ağzı olan konuşuyor! Ben oyunuma bakarım, söylenenlere parkede cevap veririm, eğer bir maçı kazanacaksam ateşin içinden bile geçerim..” diyerek Phoenix’in genç yıldızını pek muhatap almadığını göstermiş oldu. LA Clippers maçı kazanırken George’un 39 sayı attığını da belirtelim. 

Yorumlar Okunma: 1201