TB2L'de ev sahipleri haftası... 5. Hafta EN'leri (Bedri Meriç) - BasketFaul.com

TB2L'de ev sahipleri haftası... 5. Hafta EN'leri (Bedri Meriç)

04-01-21 22:48

Ligimizde 5. hafta belki de sonucu en çok merak edilen maç ile başladı. Beylikdüzü, evinde üstünlüğün devamlı el değiştirdiği çekişmeli mücadeleyi ABB Egospor karşısında son çeyrekte bulduğu 31 sayı ile kazandı. Beylikdüzü üçüncü maçını da kazanırken ABB Egospor ilk mağlubiyetini aldı. 

İzmir'de oynanan karşılaşmada, haftaya flaş transferleriyle giriş yapan Çözüm Koleji maç sonunda bir atak yapsa da, ev sahibi Batı Ege hep önde götürdüğü karşılaşmayı kazanmayı bildi. 

Ligimizin en tecrübeli iki koçunun karşı karşıya geldiği maçta İstanbul BBSK, evinde grupta kuvvetli kadrolardan Lokman Hekim Üniversitesi Anadolu Panterleri karşısında maçı hep önde götürerek rahat galip geldi. 

D Grubu'nun yenilgisiz takımlarından Asya Kartalları evinde Ankara ekibi Altınel'e karşı kolay bir galibiyet aldı. 

Ligin en zorlu grubu olarak görülen C grubu lideri Etimesgut Belediyesi evinde Çorlu Belediyesi'ne ilk yenilgisini tattırdı. Böylece Ankara ekibi grupta namağlup olarak yoluna devam etti. 

Kastamonu Yurdum GSK, evinde Harem Spor karşısında galip gelerek grupta ikinci sıraya yerleşti.

Ligin tecrübeli kadrolarından Mersin BBSK, baştan sona rahat geçen karşılaşmada Geçit Spor'u farklı geçti.
 
Hafta içi erteleme müsabakasında uzatmada TED Ankara Kolejliler'e kaybeden İzmir ekibi Ege Sportif, gruptaki ilk galibiyetini kendi evinde  Saray Belediyespor karşısında aldı.
 
Harika bir sezon başlangıcına imza atan High Touch HT, evinde Nazilli Belediyespor'a karşı ilk yarısında 66 sayı bulduğu maçı çok rahat kazandı. İstanbul ekibi, bu skorla dördüncü  maçından da galibiyetle ayrıldı.
 
Pazar günü müsabakalarında ise; Samsun Doğa Koleji İlk Adım, evinde ağırladığı Tema Koleji Başkent Yenişehir'e karşı gruptaki ilk galibiyetini aldı.
 
TED Ankara Kolejliler SK, süre alan tüm oyuncuların skor bulduğu karşılaşmada grupta galibiyeti bulunmayan Darıca Gençlerbirliği'ni farklı yendi.
 

 

TB2L HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Beylikdüzü Basketbol
Haftanın Altın Karması
Erhan Kocamış (Kastamonu Yurdum)
Mert Yavi (Ege Sportif)
Cihangir Delihasan (Samsun Doğa K. İlkadım)
Çağdaş Kayabaşı (TED Ankara Kolejliler)
Soner Şahin (Hıgh Touch HT)
Haftanın Koçu
Köksal Kezik (Beylikdüzü Basketbol)
Haftanın Oyuncusu
Soner Şahin (Hıgh Touch HT)
Haftanın Genç Oyuncusu
Şafak Yurdakulu (Darıca Gençlerbirliği)
Haftanın skoreri
Soner Şahin (Hıgh Touch HT) 26 sayı
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Hıgh Touch HT (108)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Mersin BBGSK (54)
Asya Kartalları (54)
En fazla ribaund alan takım
ABB EGO Spor (54)
En fazla ribaund alan oyuncu
Cihangir Delihasan (Samsun DK. İlkadım) 18
En fazla asist yapan takım
Mersin BBSGK (32)
En fazla asist yapan oyuncu
Furkan Ayca (İstanbul BBSK) 10

 

 

Gelecek Hafta Maçları
6. Hafta Maçları C-D Grupları (9-10 Ocak 2021)
Çorlu Belediyesi - İstanbul BBSK
Darıca Gençlerbirliği - Asya Kartalları
Erzurum BŞB. Gençlik - TED Ankara Kolejliler
Kayserigaz GSK - Mersin BBGSK
Altınel Spor - Ege Sportif
Geçit Spor - Etimesgut Belediyesi

 

Puan Durumu - Grup A

S Takım O G M A Y P
1 High Touch HT 4 4 0 345 261 8
2 Kastamonu Yurdum GSK 4 3 1 289 259 7
3 Harem Spor 4 2 2 309 284 6
4 Nazilli Belediyespor 4 1 3 301 357 5
5 Samsun Doğa Koleji İlkadım 55 GSK 4 1 3 258 304 5
6 TEMA Koleji Başkent Yenişehir 4 1 3 249 286 5

 

Puan Durumu - Grup B

S Takım O G M A Y P
1 ABB EGO Spor 4 3 1 336 265 7
2 Beylikdüzü Basketbol 3 3 0 232 174 6
3 Batı Ege 4 2 2 271 272 6
4 Seyhan Belediyespor 3 2 1 220 223 5
5 Çözüm Ankara Koleji 4 0 4 233 336 4
6 Kadıköy İstanbul SK 2 0 2 117 139 2

 

Puan Durumu - Grup C

S Takım O G M A Y P
1 Etimesgut Belediyesi 4 4 0 313 261 8
2 Mersin BBGSK 5 3 2 380 325 8
3 Çorlu Belediyesi 4 3 1 302 278 7
4 Lokman Hekim Üniversitesi Anadolu Panterleri 5 2 3 367 405 7
5 İstanbul BBSK 4 2 2 328 293 6
6 Geçit Spor 4 1 3 246 342 5
7 Kayserigaz GSK 4 0 4 277 309 4

 

Puan Durumu - Grup D

S Takım O G M A Y P
1 TED Ankara Kolejliler 5 4 1 434 320 9
2 Erzurum BŞB. Gençlik 4 4 0 334 232 8
3 Asya Kartalları 3 3 0 262 207 6
4 Saray Belediyespor 5 1 4 360 429 6
5 Altınel Spor 4 1 3 231 333 5
6 Ege Sportif 3 1 2 180 202 4
7 Darıca Gençlerbirliği 4 0 4 277 355 4

 

Yorumlar Okunma: 2255