Erdem İlter: Şansımı iyi kullandım - BasketFaul.com

Erdem İlter: Şansımı iyi kullandım

04-01-21 17:43
Bu hafta gözümüzün pasını silen yerli oyuncular arasında Lokman Hekim Fethiye Belediyesi'nden Erdem İlter de vardı.

Erick Neal'in olmadığı bir günde Fethiye Belediyesi'nin oyun kurucu pozisyonundan aksayacağını düşünenler yanıldı, Erdem İlter bugüne kadar yeterince fark edemediğimiz özelliklerini göstererek, Afyon Belediyesi'ni yendikleri maçta takımına mükemmel liderlik yaptı. (34:24 dk, 10'da 7 isabetle 14 sayı, 9 asist, 3 ribaund, 3 top çalma, 2 top kaybı)

Erdem İlter ile kısa bir söyleşi yaptık... İşte pasajlar...

* Ağabeyim ve ablam da basketbolcuydu. 10 yaşında MAKO Spor'da basketbola başladım, antrenörümüz Cem Çağal idi. Genç takımdayken geçtiğim Finalspor'da 5 sezon oynadım, daha sonra Akhisar iki ayrı dönemde, Bursaspor'da oynadıktan sonra geçen sezon Fethiye'ye geldim. 
* Fethiye'deyken TBL'den teklifler aldım ama burada bana şans geleceğini biliyordum. Bu şans Neal'in sakatlanması ile geldi ama sanırım iyi değerlendirdim. İnşallah Neal de çok yakında aramıza dönecek.
* Açıkçası bu şansı değerlendirmeye hazırdım çünkü geçmiş yıllarda bu seviyede olmasa dahi fazla süreler alıyordum ve bu nedenle de özgüvenimi hiç kaybetmedim.
* 29 yaşındayım ama kendimi geliştirmek için ekstra efor harcıyor, ekstra antrenmanlar yapıyorum. Belli yaşa gelmiş bütün oyunculara da çalışmaktan vazgeçmemelerini öneriyorum. Kendimizi hiçbir zaman yeterli görmemeli, basketbolu bıraktığımız güne kadar kendimizi geliştirmeliyiz. 
* 5 yabancılı sistemde Türklere sorumluluk vermek kolay değil ama kendimizi geliştirirsek o şans bize gelir. Fiziksel ve mental anlamda hazır olmak gerekir.
* Oynadığım her takıma önce enerjimle katkı vermeye çalışırım. Açık sahada kendimi rahat hissediyorum, savunma yapmayı da seviyorum. Bunları iyi yapınca diğer özelliklimi de kullanmaya başlıyorum.
* Afyon maçında tek guard olarak oynamam bende baskı oluşturmadı, aksine daha rahat oynadım ve sanırım bir Türk oyuncunun bu seviyede şansını kullanabileceğini gösterdim.
* Fethiye için her galibiyet çok önemli çünkü küçük bir yer olduğu için esnaf, herkes esnaf bunun farkında.

* Afyon maçından sonra çok güzel tepkiler aldım ve özellikle Finalspor'un başkanı İhsan Özen beni duygulandırdı. Şimdi yapmam gereken şey çizgimi koruyarak Fethiye'nin ligde kalıcı olmasına katkı vermeye devam etmem. 

Yorumlar Okunma: 1221