Orbay'ın Orbay'la röportajı - BasketFaul.com

Orbay'ın Orbay'la röportajı

03-01-21 13:44
Bornova Belediyesi, Anadolu Basket maçının sonunda 2 sayı gerideyken Orbay Kaya tepeden üçlüğü gönderdi, top havadayken süre oldu, sayı oldu ve Bornova kazandı. (VİDEOSU AŞAĞIDA)

Orbay'ı arayıp kutladım ve sordum: Çalışılmış bir son saniye oyunu muydu?

"Hayır" dedi, "Tamamen spontane"

Çok sevdiğim kardeşim Orbay'a, "Sesini duymak için aramıştım ama devam edip spontane bir röportaj yapalım." önerisinde bulundum. Ayrıca, Orbay ile röportaj yapmak çok kolaydır. Bazılarının ağzından sözcükleri cımbızla alırsınız, Orbay'a ise "Ne var, ne yok?" demeniz yeterli... Gerisini ona bırakın... Ben de öyle yaptım. Yani bir bakıma o kendisiyle söyleşti...

* Mayıs ayında 39 yaşında olacağım ve hedefim bu sezon sonunda 2 yıl daha oynamak. Hedef koymadan olmaz. 
* Bilen adam değil öğrenen adamım. Son yıllarda sabretmeyi, oyunun bana gelmesini öğrendim. 
* Benimkisi tamamen bir aşk. BSL'yi, Euroleague'i, Avrupa kupalarını, bulabildiğim bütün ligleri seyrediyorum ve gerek savunma, gerek hücumda işimize yarayabilecek detaylar bulmaya çalışıyorum. Daha sonra bunları kağıda döküp çevremdekilerle tartışıyorum.
* Basketbolu bırakınca koçluk yapar mıyım, emin değilim. Yöneticilerin yarattığı bu kaygan zeminde koçluk yapmak hiç de kolay değil.
* Bende çok iz bırakan, eskiden çalışmış olduğum koçlar var...
Aleattin Yakan: Çok çalışır, vazgeçmez, yapamasanız da yakanızı bırakmaz. 
Burak Gören: Sınıfın çalışkan öğrencisi, müthiş detaycı. O benim kariyerim için bir milat. Allah ondan ve ekibinden razı olsun.
Doğan Deniz: Çalışmadığı için üzgünüm, bu ligin en değerli antrenörlerinden biri. Bana basit basketbolun TBL'nin gerçeği olduğunu kattı.
Özhan Çıvgın bende pencereler açtı. Psikolojik yönetimi mükemmel, oyuncudan almak istediği için her şeyi yapar.
Gencer Baytimur: Yapı taşıdır, oyun anlayışı bakımından klasik değildir, alışılmışın dışındaki basketbolu çok zengin, çok keyifli. 
Timuçin Gencer: İnanılmaz bilgi birikimine sahip.
Şimdiki koçum Faruk Beşok oyuncuya özgürlük verir ve onunla oynarken insan kendisini rahat hisseder.
* Genç arkadaşların gelişimini görmemek acı veriyor. Koçlar ve biz abi konumundaki oyuncular hazır oyuncu bekliyor. Sabretmesini bilmediğimiz için çok kıymetli gençleri kaybediyoruz.

Yorumlar Okunma: 2416