Samsun, liderin 7 maçlık serisini bitirdi - BasketFaul.com

Samsun, liderin 7 maçlık serisini bitirdi

01-01-21 20:59

İSTATİSTİK

TBL 13. haftanın açılış mücadelesinde lider Akhisar'a konuk olan Samsunspor, çekişmeli geçen karşılaşmadan 3 saniye kala Tayfun Erülkü'nün turnikesiyle 90-88 galip ayrılan taraf oldu. Akhisar 7 maç sonra ilk kez mağlup olurken Samsun galibiyet sayısını 8'e çıkardı. Akhisar'da Marvin Jefferson sakatlığı sebebiyle karşılaşmada yer alamadı. 3 sayı bölgesinden Akhisar 17, Samsunspor 11 isabet buldu.

ilk 5ler:
Akhisar Bld: Franklin-Deniz-İlker-Fatih-Berkay
Samsunspor:Can-Dukes-Fatih-Soares-Uğur Can

Tempolu başlayan karşılaşmada iki taraf da skor bulmakta zorlanmadı. Samsunspor, Fatih'in sekanslarına karşılık yayın gerisinden cevap verdi. Son bölümde Tayfun ve Soares ile skor kaydeden Samsunspor öne geçti ve çeyreği 27-24 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe yayın gerisinde arka arkaya üç isabetle başlayan Akhisar üstünlüğü de eline aldı (35-33). Ancak Dukes ile cevap veren yeniden öne geçti. Üç sayı çizgisinden yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdüren Samsunspor çeyreği 50-46 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyrek skorda daha kısır başladı. 2.30 dakika sayı olmayan çeyreğin ilk basketi Uğur Can'dan geldi. Son bölümde savunmayı yukarı çeken Akhisar rakibin i hızlı hücumları bitiremedi ve skorun gerisinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 62-57 Samsun üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Doğukan Şanlı'nın üçlükleriyle başlayan Akhisar farkı eriterek öne geçti (63-62). Fatih ve Berkay'ın sekanslarıyla Samsun üstünlüğü tekrar eline almasını bildi. Yayın gerisinden yakaladığı ritmle birlikte savunmasını da yukarı çeken Akhisar rakibini hataya sürükledi. Çekişmeli geçen karşılaşmada 16 saniye kala Akhisar Franklin'in üçlüğüyle skoru eşitledi (88-88). Son hücumda Tayfun'la içeri kateden Samsunspor turnikeyle öne geçti ve karşılaşmanın 90-88 galibi oldu.

Öne çıkanlar...
Akhisar Bld: Troy Franklin 27 sayı-4 ribaund-5 asist, Deniz Genç 15 sayı-6 ribaund-4 asist, Doğukan Şanlı 13 sayı-3 ribaund-5 asist
Samsunspor: Kahlil Dukes 23 sayı-3 asist, Timothy Soares 16 sayı-8 ribaund-4 asist, Fatih Cantitiz 10 sayı-6 ribaund

Yorumlar Okunma: 1323