Faruk Beşok: Sondan üçüncüyüz ama belki de lideriz - BasketFaul.com

Faruk Beşok: Sondan üçüncüyüz ama belki de lideriz

31-12-20 13:43
Bornova Belediyesi Koçu Faruk Beşok sezonun en iyi oyununu, Merkezefendi Belediyesi karşısında sergilediklerini belirtti, ligde takımlar arasındaki dengeyi, "Şampiyon da olabiliriz, küme de düşebiliriz. Bu ligde konsantre olmadan maç kazanmak imkansız." dedi.

Beşok şöyle konuştu: 
"Eksik maçlarımız nedeniyle gün itibariyle sondan üçüncüyüz. Oynayacağımız erteleme maçlarından birinin Akhisar ile olduğunu düşünürsek, üç maçı da kazanmamız durumunda liderliğe çıkacağız.
 
COVID nedeniyle hepimiz sarsıldık, oyuncular hem ritm, hem fiziksel olarak gerilediler, hatta set düzenini dahi unuttular. Şimdi yeni yeni toparlanıyoruz. Şimdi 3 günde bir maç oynayacak olmamız avantaj da sağlayabilir, dezavantaj da... Oyuncular antrenman değil, maç yapmayı seviyorlar, bu nedenle peş peşe maçlara rağmen istekleri yorgunluklarının önüne çıkabilir. Tabii buna karşın sürekli maç yapınca sakatlık riski de artıyor.

Bu ligde hiçbir takım o maçın favorisi değil. Galibiyeti olmayan İstanbul Basketbol dahi güçlendi. Küme de düşebiliriz şampiyon da olabiliriz. Sonuçta konsantre olan, istekli oynayan, coronadan az etkilenenler bir adım ileri çıkacak." 

Yorumlar Okunma: 2597