Uğurata: Yeni transferleri derbide kullanmak istiyoruz - BasketFaul.com

Uğurata: Yeni transferleri derbide kullanmak istiyoruz

31-12-20 13:08
Galatasaray koçu Ömer Uğurata, Tivibuspor’a açıklamalarda bulundu, haftaki Fenerbahçe Beko derbisi ve yeni transferler konularında değerlendirmelerde bulundu.

Uğurata, “Ligde herkesin bildiği gibi iyi bir başlangıç yapamadık. Zaman zaman inişli çıkışlı bir grafiğimiz oldu. Son hafta Bursa deplasmanında kazandık. Yeni yılda da bu galibiyetlere devam etmek istiyoruz. Yeni transferlerimiz var. Sağolsun başta başkanımız ve basketboldan sorumlu yöneticilerimiz çalıştılar ve takıma takviyeler yaptılar. En kısa sürede onların da takıma adaptasyonunu sağlayarak Galatasaray‘ı hak ettiği yerlere, ligin tepesine doğru çıkarmaya çalışacağız.” dedi.


Galatasaray’ın hafta sonu oynayacağı Fenerbahçe derbisi hakkında da konuşan koç Uğurata, “Bizim şu anda ligdeki konumumuz itibarıyla evimizde oynadığımız her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Bir derbi maçında da Galatasaray’ın kazanmaktan başka bir düşüncesi olamaz. Şu anda bu sezonda en önemli şey sağlıklı kalarak sağlıklı oyuncularla sahada yer almak ve sonuna kadar mücadele etmek. Bunu yapabilmek adına hazırlıklarımızı devam ettiriyoruz. 3 günümüz var önümüzde. Yeni transferlerimiz de yavaş yavaş takıma katılmaya başlayacaklar. Onlardan da kullanabildiklerimizi derbi mücadelesinde kullanmak istiyoruz. Bizim için oynaması zevkli bir derbi olacaktır. Kazanmak için elimizden geleni yapacağımızdan taraftarımızın ve camiamızın hiçbir şüphesi olmasın.

Fenerbahçe Beko’nun kadro yapısı açısından baktığımızda hangi yabancı oyuncularını kullanacağına göre stratejik değişiklikler yapmamız gerekecek. Bunu da maç saatine kadar öğrenemiyoruz. Bu yüzden biz optimum düzeyde hazırlıklarımızı genel olarak yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki maç günü de ufak dokunuşlarla sahada kendimize avantaj sağlamaya çalışacağımız alanlar olacaktır. Bana sorarsan en önemli konu savunmada sonuna kadar mücadele ederek ribaunt kısmında üstünlük kurmamız gerekiyor. Sene başından beri bu konuda bir zaafımız var. Bu maçta da sadece uzun oyuncularımızla değil, takım halinde ribauntlara odaklanmalıyız. Herkesten ribaunt katkısı almak bizim için olmazsa olmaz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Takımın sezon başından beri gelişim gösterdiği alanlar hakkında da konuşan Ömer Uğurata şöyle devam etti: “Açıkçası fazla şunu şöyle değiştirdik diyebileceğim bir şey yok. Hala zaman zaman gel-gitler yaşıyoruz çünkü. Savunmamızla alakalı çok fazla antrenman yapıyoruz. Savunma konsantrasyonumuzu ve direncimizi yukarı çekmeye çalışıyoruz. Yeni yaptığımız takviyelerle birlikte savunma ribauntlarını daha iyi alabilirsek karşı sahaya daha çabuk gidebilecek ve sayı bulabilecek bir takımız. Bunun avantajlarını kullanmaya çalışacağız.”  

Yorumlar Okunma: 4463