Elbaş: Düzce ile maçtan önce hiçbir temasım olmadı - BasketFaul.com

Elbaş: Düzce ile maçtan önce hiçbir temasım olmadı

30-12-20 17:09
BUDO Gemlik'ten ayrılarak son hafta karşılaştıkları Düzce ile anlaşan Fatih Elbaş süreci anlatarak, "Düzce ile Pazartesi günü görüştüm. Maçtan önce kesinlikle en ufak bir temasımız olmadı." dedi.

Elbaş süreci şöyle anlattı:
"Düzce maçını oynamadan Yunus Çankaya ayrıldı, sahaya 9 oyuncuyla maça çıkabildik. Canberk'in üçlemesi sonucu rotasyona girince direnç gösteremedik ve devre biterken 3 sayı geri düştük. İkinci yarıda boş şutları kaçırdık, hakem de rakibin sertliğine izin verdi. Kısa oyuncumuz iki sportmenlikdışı faulle oyun dışında kaldı, ben de bir teknik faul aldım.

Maçtan sonra yöneticilere verecek şeyim kalmadığını ve yeni gelecek oyuncularla birlikte koç değişikliğinin kulüp için daha iyi olacağını söyledim, onlar da ayrılma isteğimi kabul ettiler. Gemlik Bölgesel Lig'den beri 2.5 yıldır çalıştığım bir kulüp. Onların başarılı olmasını isterim. Sonuçta Pazartesi sabahı başkanla konuşup sözleşmeyi feshettik.

Akşama iki ayrı kulüpten telefon geldi, biri Düzce'ydi. Bana sordular: Dinlenmek mi istiyorsun, çalışmak mı? Ben takımın önünü açmak için böyle bir karar aldığımı söyledim. 

Düzce ile anlaşmamın aceleye gelmesinin nedeni şu: Düzce üç maçına asistan koçla çıktı, hükmen yenilmemek için bir sonraki maça baş antrenör ile çıkmak zorundalardı. Sanırım bu yüzden benimle anlaşmaları aceleye geldi." 

Yorumlar Okunma: 1878