Yavuz: Yönetim ve oyuncular çok istekli - BasketFaul.com

Yavuz: Yönetim ve oyuncular çok istekli

21-12-20 14:39
Semt77 Yalovaspor'un yeni koçu Hakan Yavuz'la Yalovaspor'a geliş süreci ve sezonun geri kalanı ile ilgili düşünceleri konusunda bir söyleşi yaptık.

Yavuz, Yalova'nın önerisini kabul etme nedenlerini şöyle anlattı...

* Yıllardır devam eden basketbol organizasyonlarına ve yeni yapılanma projelerine katkı sağlamaya çalışacağım. Banvit kapandıktan sonra kulüp burada Marmara bölgesine hakim bir altyapı organizasyonu kurmak istiyor kulüp. Sadece A takımın derecesi değil, organizasyonla ilgili düşünceleri de beni heyecanlandırdı. Yalova'ya gelmemdeki nedenlerden biri de ödemelerin düzgün yapılması oldu.
* Oyuncuları tanıyorum, belki bugün için sonlardayız ama doğru kurulmuş bir kadromuz var. Kadroyu bir kısa ile takviye ettik, bir de uzun yerli oyuncu arıyoruz.
* Sigortam.net'in yerine BSL için teminatı yatıran ilk kulüp olmaları yönetimin çok istekli olduğunu anlatıyor.
* Tabii işimi özlemiş olmam da bugün burada olmamın önemli bir nedeni. Samsunspor'u iki uzatma sonunda yenince herkes ve yöneticiler çok sevinirken kendilerine, 'Kimse benim kadar sevinmiş olamaz çünkü 20 aydır ilk defa kazanıyorum' dedim ve gülüştük."

Yavuz'un göreve geldiği günlerdeki ilk izlenimleri ve geleceğe dönük beklentileri ise şöyle...

"Anlaştığım gün maça çıkmamı istediler, kazanmayı kaybetmeyi sorun olarak görmedim ve maça çıktım. Takımı tanımam için önemliydi, nitekim kaybettik ama  Balıkesir maçına takımı daha fazla tanıtarak çıktım ve kazanma noktasına kadar geldik. Samsun'a karşı tek yabancıyla çıkıp iki uzatma sonunda kazandık. Eksikleri sorun etmem, sonuçta sahada 5 oyuncumuz var. Özellikle pandemi sürecinde hangi takımın hangi maça kimlerle çıkacağı belirsiz.

Oyuncular çok iyi niyetli, yapmak istiyorlar ve çok çalışıyorlar. Her biri ayrı ayrı nedenlerle istediğim seviyede değiller. Bazıları o seviyeye gelebilir, bazıları gelemeyebilir. Bu sorun değil, sonuçta artısıyla eksisiyle bu kadroyu bilerek geldim. Umarım sezonu sonuna kadar da minimum seviyede hastalık ve sakatlıklarla  geçiririz. Sakatlık bulaşıcı değil ama pandemi bulaşıcı olduğu için daha belirsiz ve tehlikeli. 

Geçmişteki TOFAŞ, Darüşşafaka gibi vurup geçecek bir takım yok. Direkt çıkacak takım dışında play off'a kalacak 8 takımdan herhangi biri daha BSL'ye yükselecek. Bizim de diğer takımlar kadar şansımız var ve şuna inanıyorum ki zaman lehimize işleyecek." 

Yorumlar Okunma: 2212