Kocaeli seriye bağladı - BasketFaul.com

Kocaeli seriye bağladı

02-12-20 22:17
5. hafta TBL erteleme maçında Kocaeli BŞB Kağıtspor 19 sayıya kadar geri düşmesine karşın, GCT Düzcespor'u 73-71 yendi ve galibiyet serisini 3 maça çıkardı.

Karşılaşmaya GCT Düzce; Desmond Marquis Washington, Azizcan Özdemir, Joel Njonjo James, Kemal Can Aktuna, Mutlu Akpınar, Kocaeli BŞB Kağıtspor ise Burak Can Dilmaç, Sertay Gürsu, Horace Gilbert Spencer, Uğur Dokuyan, Keshun Deion Sherrill beşiyle başladı.

GCT Düzce açılışı etkili hücumlarla yaptı, 8. dakikada 23 farkla (30-7) öne geçti. İlk çeyrek 33-16 GCT Düzce üstünlüğüyle geçildi.

2. çeyrekte Kocaeli Kağıtspor baskı yaparak rakibini top kayıplarına zorladı ve farkı eritmeye başladı. İlk yarıyı Düzce 46-39 önde tamamladı.

Kocaeli BŞB Kağıtspor 8-0'lık seriyle üçüncü çeyreğin 3. dakikasında skoru lehine çevirdi: 47-46. Düzce Desmond Marquis Washington’ın serbest atışlardan bulduğu sayılar ile skoru tekrar üstünlüğüne taşıdıktan sonra galibiyet sürekli el değştirdi, son periyoda 60-58 GCT Düzce önde girdi.

İki takım da hücumda skor üretmekte zorlanırken 2.58 kala skor tekrar eşitlendi: 67-67. Eşitliği bozan takım GCT Düzce oldu ama 1.30 kala GCT Düzce’den gelen kritik top kaybı ile Kocaeli BŞB Kağıtspor yeniden öne geçti: 71-70. Skor 73-71 iken 6 saniye kala Düzce, Azizcan Özdemir ile hücumdan yararlanamadı ancak Joel Njonjo James topu tiplerken faul yapıldı.James iki serbest atışı da kaçırınca Düzce beraberlik şansını kullanamadı ve konuk ekip sahadan galip ayrıldı.

Karşılaşmanın skorerleri GCT Düzce’de 24 sayı ile Desmond Marquis Washington ve Kocaeli BŞB Kağıtspor’da 20 sayı ile Keshun Deion Sherrill oldu. Top kayıplarında (Düzce 17-Kocaeli 6) belirleyici faktör oldu, Kocaeli'nde sakatlıktan döndükten sonra önceki iki galibiyette söz sahibi olan Can Altıntığ kadroda yer aldı ama oyuna girmedi.

Yorumlar Okunma: 869