Aydın: Bahçeşehir şimdi daha güçlü - BasketFaul.com

Aydın: Bahçeşehir şimdi daha güçlü

30-11-20 11:18
Bahçeşehir Koleji'nin yeni transferleri; Shannon Evans ve Thomas Robinson sağlık kontrollerinden geçtikten sonra Çarşamba günkü Galatasaray maçının kadrosunda yer alacak.

Alex Perez'den boşalan maaş aralığı ve Fenerbahçe'den alınan bonservis bedeli ile iki transferi gerçekleştirdiklerini belirten Bahçeşehir Koleji Genel Sekreteri Alpaslan Aydın, bu hareketler sonunda daha güçlendiklerini belirtip şunları söyledi:
"Alex Perez'den çok memnunduk, nitekim gösterdiği performansla Euroleague'e gitti. Gerek kadromuzda o pozisyondaki diğer oyuncular ve gerekse yeni transferimiz Shannon Evans ile Perez'in boşluğunu dolduracağımıza inanıyoruz. Uzun pozisyonunda sıkıntımız vardı, Thomas Robinson gibi yüksek kariyerli bir oyuncu ile şimdi pota altında çok daha etkili hale geldik. Bu iki oyuncumuz da Galatasaray karşısında ilk kez formamızı giyecek.

Gerek iki transferimizin aramıza yeni katılması, gerekse milli takımlardaki İsmet Akpınar, Thomas Akyazılı ve Burakcan Yıldızlı'dan yoksun olarak çalışmamıza karşın Galatasaray karşısında iyi bir sonuç bekliyoruz. 

Normal sezonu ilk beş arasında bitirmemiz ve play off'lar sonunda en azından yarı final oynamamız bizi mutlu edecek."  

Yorumlar Okunma: 3191