Akhisar'dan farklı galibiyet - BasketFaul.com

Akhisar'dan farklı galibiyet

29-11-20 15:46

İSTATİSTİK

TBL 7. haftasında Anadolu Basket'i konuk eden Akhisar Bld ikinci çeyrekten itibaren farkı açtığı karşılaşmayı 90-74 kazandı. Akhisar bu sonuçla arka arkaya üçüncü, toplamda ise beşinci galibiyetini elde etti. Son iki maçını kazanan Anadolu Basket ise üç galibiyette kaldı.

Akhisar'da Marvin Jefferson double-double yaparken (11 sayı-11 ribaund), Deniz Genç 5/5 iki sayı isabetiyle toplamda 22 sayı ve 4 asistle tamamlayarak gaibiyette en etkili isimler oldular.

İlk 5lerAkhisar Bld: Franklin-JeffersonCan-ilker-Berkay
Anadolu Basket: Bridgeman-Berent-Clark-Kutay-Recep

Akhisar içerden, Anadolu Basket ise dışardan ilk basketlerini kaydetti. İlk dakikalar dengede geçerken sonrasında 8-0 seri yakalayan Akhisar farkı açmaya başladı.İlk çeyrek 19-15 Akhisar üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe Clark'ın 6 sayısıyla başlayan Anadolu Basket farkı 1'e çekti. Recep'in baskeiyle de Ankara ekibi öne geçti, ancak Akhisar, Deniz'in üçlüğüyle hemen bir cevap verdi. Akhisar'ın 20 sayısına hiç karşılık veremeyen Anadolu Basket farkın açılmasını durduramadı. İkinci çeyrek 47-31 Akhisar Bld üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe Deniz ve Gökhan ikilisiyle başlayan Akhisar, farkı açmaya devam etti. Anadolu, Kutay ve Recep ile cevap vermeye çalışsa da farkı kapatamadılar. Kısıtlı rotasyonda zorlanan Anadolu, son bölümde 8-0 seriyle farkı tek haneye düşürse de Akhisar içeri kolay katederek basketi kaydetti. Üçüncü çeyrek 66-54 Akhisar'ın üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Akhisar genç oyuncusu Deniz'in üçlükleri ile başladı. Clark ve Berent'in şutlarıyla Anadolu farkı eritmeye çalıştı. Yayın gerisinden yakaladığı ritmi sürdüren Akhisar, farkı yüksek tutmayı sürdürdü. Karşılaşmayı Akhisar, 90-74 kazandı.

Öne çıkanlar...
Akhisar Bld: Deniz Genç 22 sayı (5/5 iki sayı) -4 asist, Berkay Kansu 14 sayı-3 ribaund-3 asist-3 top çalma,Marvin Jefferson 11 sayı-11 ribaund
Anadolu Basket: Eljyah Clark 23 sayı-9 ribaund-4 asist, Kutay Akpulat 17 sayı-3 ribaund-3 asist, Terik Bridgeman 11 sayı, Berent Kavaklıoğlu 11 sayı

NOTLAR:
*Akhisar benchten gelen oyunculardan 43 sayılık katkı alırken Anadolu Basket 5 sayılık katkı alabildi.
*Akhisar 12/36 üçlük isabetiyle oynarken, Anadolu Basket 5/22'de kaldı.
*İki ekip de eşit sayıda top kaybı yaptı (12-12), top çalmada 8-6 Akhisar üstünlüğü vardı.

Yorumlar Okunma: 985