Kocakurt: EGO'da hedef TBL - BasketFaul.com

Kocakurt: EGO'da hedef TBL

29-11-20 12:15
TB2L röportajlarımızı Başkent'in iddialı takımlarından ABB Egospor’un deneyimli antrenörü Hakan Kocakurt ile devam ediyor

Ligin 4 gruba bölündüğü bu yeni düzen hakkında neler düşünüyorsunuz?
Pandemi nedeniyle olduğu için bir şey söylemek mümkün değil. Gönül lig usulünden yana tabii ki.

Takım olarak hedefleriniz ve kadro yapınızdan bahseder misiniz? Nasıl bir oyun anlayışına sahip olacaksınız?
Sezona başlarken daha mütevazi bir kadroyla antrenmanlara başladık. Ancak TB2L'de çok kalmak yerine TBL'de oynamanın kurmak istediğimiz sisteme daha katkı sağlayacağı konusunda yönetimimizle mutabakata varma sonucu transferlerimizi yaptık. Hadefi büyüttük. Günümüzün basketbolu neyi gerektiriyorsa bunu oynamaya çalışacağız. Önceliğimiz hızlı hücumlar olacak. Set düzenlerimiz önemli. Sahanın iki tarafını iyi oynamak her koç gibi benim de isteğim. Şuan tek sıkıntımız transferlerimizin zamana ihtiyacı olması. 3 hafta sonra takım olmaya başlarız diye düşünüyorum .

Ligdeki şampiyonluk favorileri kimler sizce?
Sezon başında Etimesgut, Erzurum, Mersin, Anadolu Panterleri favoriydi aralarına bizimle birlikte Beylikdüzü, Nazilli de katıldı. Ancak  1,2 takviye yapınca iddialı olacak ekiplerin sayısıda az değil. Bu yüzden lig usulü olmalıydı.

Kulübünüzün devamlılığı için altyapı ile ilgili nasıl çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?
Önceliğimiz tesisleşme olmalı. Alt yapıyla ilgili önemli çalışmalarımız var. Önümüzde ki sezon devreye girecek hamleler yapmayı planlıyoruz. Mayıs, Haziran açıklama yapacağız

TB2L’nin herhangi bir iddaa ya da isim ya da yayın geliri olmamasından dolayı kulüp olarak bu konuda bir çalışmanız var mı? Maçlarınızı Youtube üzerinden yayınlamayı düşünüyor musunuz?
TB2L ligler içinde geliri olmayan tek lig sanırım. TBF'ye bu konuda iş düşüyor. Bu lig ve BGL; oyuncuların gelişim ligi olmalı. Mümkünse bütün maçlar yayınlansın isterim.

TAKIM KADROSU
Genel Menajer: Berke Pamuk
İdari menajer: Yağmur Beşe

Staff
Hakan Kocakurt
Ulaş kaplan
Mustafa Çakmak
Burç Dölek
Ersunal Caka

Kondisyoner: Stanislav Kostromin
Fizyoterapist: Serhat Tokdaş
Masör: Kayhan Hondoroğlu

OYUNCULAR
Can Akın (kaptan)
Can Coşkun (kaptan)
Atakan Denk
Hidayet Civan
Ömer Bes
Berkcan Yananer
Kağan Kavraal
Fatih Güraslan
Çağan Aydın
Berk Çavdar
Bartu Het
Ömür Beşiroğlu

Ahmet Hakan Öge 

Yorumlar Okunma: 2103