Köktaş: Başarımızın sırrı huzurlu birliktelik - BasketFaul.com

Köktaş: Başarımızın sırrı huzurlu birliktelik

27-11-20 14:08
TBL için sezon başı sayılabilecek şu günlerde en dikkat çekici takımlardan biri Ankara Anadolu Basket... Önce çok daha yüksek bütçeli takımları geçip Federasyon Kupası'nda yarı finale yükseldiler, ardından lige 3-3 ile başlarken son iki maçlarını çok dar rotasyonla kazandılar...

Günlerin neler getireceği bilinmez ama şu ana kadar Anadolu Basket'in yaptıkları küçümsenecek gibi değil...

Bu bir kimya başarısı... Biz de laboratuvarın başındaki kimyagerle, yani koç Hakan Köktaş'la kısa bir söyleşi yaptık...

İşte Köktaş'tan pasajlar...

* Buraya huzurlu birliktelik için geldim ve bunu başardık. Hayatın da oyunun da içinde doğrularla yanlışları yüzde 50-50 olarak görürüm. Hataları hoş gördük, reaksiyon göstermek yerine iyi iletişimle oyuncuların özgüvenlerini, inançlarını ön plana çıkardık.

* Yabancılara ilk gün rol oyuncusu olacaklarını, topun hakimiyetini onlara değil, deneyimli kaptana vereceklerimizi söyledik. Onlar da kabul ettiler ve uyum sağladılar. Kaptanımız Berent Kavaklıoğlu'nun da bu kimyayı oluşturmamızda çok katkısı oldu.

* Hedefimiz ligde kalmak, bunu en kısa sürede başarıp ikinci hedef aşamasına geçeceğiz.

* Normalde 8-9 kişi ile oynuyoruz ki elimizdeki malzeme için ideal rotasyon bu. Son maçta zorunlu olarak 6 oyuncuya düştük. Antrenmanlarda da maçta alacakları süre kadar aktif süre veriyoruz, böylece bazı oyuncular fazla süre alsa da buna hazırlıklılar. Tabii staffın da bunda rolü büyük.

* Maaşı ne zaman alacağını, tarihini merak eden insanlar değiliz. Sevdiği işi mücadele ederek yapıyoruz.

* İnsan hayattan ne istediğinin değil, kim olduğunun karşılığını alır. Biz de şu ana kadar karakterimizin karşılığını aldık. 

Yorumlar Okunma: 1482