Çekişmeli geçen maçın galibi Balıkesir - BasketFaul.com

Çekişmeli geçen maçın galibi Balıkesir

25-11-20 20:05

TBL 4. hafta erteleme maçında Final Gençlik'i konuk eden Balıkesir BŞB, çekişmeli geçen maçtan 71-68 galibiyetle ayrıldı.Bu sonuçla Balıkesir ligdeki üçüncü galibiyetini alırken, Final Gençlik iki galibiyette kaldı

Karşılaşmaya Balıkesir, Mack-Batuhan-Berkay-Hamit-Knowles beşiyle Final ise Harris-Göktürk-Ömer Faruk-Gurur-Alparslan beşiyle başladı. 

Dengeli açılan karşılaşmada Ömer Faruk'un arka arkaya turnikeleriyle Final farkı açtı ve rakibine molayı aldırdı. Moladan sayıyla dönemeyen Balıkesir, hücumda istediğini sahaya yansıtamadı. Final, son hücumda Alparslan'ın turnikesiyle farkı çift haneye çıkardı ve çeyreği 16-6 tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte Final, farkı çift hane barajına getirdi. Son bölümde Mack ile arka arkaya basketleri kaydeden Balıkesir, maçın içinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek Final'in 26-22 üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe arka arkaya basketlerle tempolu başlayan Balıkesir, 07.10 dakika üstünlüğü eline aldı (30-28). Balıkesir farkı açmaya devam etse de, son bölümde yayın gerisinden iyi bir seri yakalayan Finalspor geri dönerek skoru tekrar dengeledi. 40 saniye kala Allen'in basketiyle öne geçen Final, çeyreği 44-43 tamamladı.

Son çeyreğe Balıkesir, Mack'in üçlüğüyle baslaşa da savunmada kolay geçilince skorun gerisinde kalmaya devam etti. Yüksek isabetle oynayan Allen, Final'i skorda yukarıda tutmaya devam etti. Mack'in sorumluluk aldığı Balıkesir,son bölümde skora bir kez daha eşitlik getirdi (58-58). Knowles ve Batuhan'dan da kritik yerde önemli katkılar alan Balıkesir öne geçti ve karşılaşmanın 71-68 galibi oldu.

Öne çıkanlar..
Balıkesir BŞB: Myles Mack 24 sayı-8 asist, Zane Knowles 19 sayı-14 ribaund, Şafak Edge 12 sayı-4 asist
Final Gençlik: Göktürk Ural 13 sayı-4 asist, Terrell Allen 13 sayı-7 asist, Alparslan Uruk 8 sayı-8 ribaund

Yorumlar Okunma: 1279