Anadolu Efes, sakat, hasta ve milli takımdakiler dışında 5 kişi kalınca... - BasketFaul.com

Anadolu Efes, sakat, hasta ve milli takımdakiler dışında 5 kişi kalınca...

24-11-20 20:59
Anadolu Efes, Perşembe günü oynanacak Kızılyıldız maçına milli takım kadrosundaki oyuncularından sadece Shane Larkin ve Sertaç Şanlı'yı götürmeyi planlarken, karşılaşılan aksiliklerden sonra 5 oyuncusunu da kafileye almak zorunda kaldı.

Gözünün altındaki kemik kırıldığı için 15 gündür oynayamayan Rodrigue Beaubois ve geçen hafta adalesinde yırtık oluşan Vasilije Micic'in dışında Anadolu Efes'in 3 oyuncuyu daha Kızılyıldız maçında oynatamayacağı kesinleşti. Bu oyuncular parmak giren gözünde retina ameliyatından sonra bu haftaki maça yetişebileceği ümit edilen ancak bu olasılık gerçekleşmeyen Bryant Dunston, hastalanan Tibor Pleiss ve son antrenmanda ayak bileğinden sakatlanan Yiğitcan Saybir. Bu durumda Anadolu Efes'te milli takımlar ve Kızılyıldız maçında oynaması mümkün olmayanlar dışında 5 oyuncu kaldı: Adrien Moerman, Chris Singleton, James Anderson, Krunoslav Simon, Erten Gazi.

Anadolu Efes yetkilileri, TBF ve Milli Takım sorumluları ile görüşüp karşılaştıkları zor durum karşısında milli takımdaki oyuncuları Belgrad'a götürmek için anlaştı. Efes kafilesi, Çarşamba akşamı milli takım antrenmanını bekledikten sonra özel uçakla Belgrad'a gidecek, Perşembe akşamı maçtan sonra İstanbul'a dönecek ve 5 oyuncu bir günlük aradan sonra Milli Takım kampına katılacak. 

Yorumlar Okunma: 4766