Curry: Thompson için ağladım - BasketFaul.com

Curry: Thompson için ağladım

24-11-20 20:19
Golden State Warriors‘ta Stephen Curry geçen sezonu sakatlığı nedeniyle oynamadan geçirdikten sonra aşil tendonu kopan ve bu sezonu da kaçıracak olan takım arkadaşı Klay Thompson için ağladığını söyledi.

Warriors duygularını şöyle dile getirdi: 
“Klay ligin en iyi 2 numarası. Klay’in sakatlandığını öğrendiğimde karnıma yumruk yemişim gibi hissettim, çok ağladım. Klay, 2. kez çok ciddi bir rehabilitasyon sürecinden geçmek zorunda kalacak. Bu tarz bir durumda söyleyebilecek bir şey de kalmıyor. Ancak günün sonunda takım arkadaşları olarak hep ona destek olacağız. Rehabilitasyon boyunca takımın parçası olup bizim yolculuğumuzun bir parçası olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Curry, Warriors yönetiminin yaptığı offseason hamleleri hakkında da konuştu. Klay Thompson’ın sakatlığındaın sonra takıma Phoenix Suns‘tan katılan ve geçen sezon 18.7 sayı – 6.4 ribaund ortalamalarıyla oynayan Kelly Oubre Jr. ve draftın 2. sırasından seçilen James Wiseman hakkındaki görüşlerini paylaşan yıldız oyuncu, “Başlarda sahaya dönmemiz zor olacaktır. 7 aydır tekrar oynamayı bekliyoruz ve Klay’in parkede bizimle olmamasına alışmaya çalışmak garip olacak. Ancak offseasonda takıma iyi eklemelerin yapıldığını söylemek gerekiyor. James hem draftta yaptığı tercihlerle hem de serbest oyuncu pazarında yaptığı eklemelerle iyi bir kadro kurdu. Kadrodaki herkesin kısa sürede kendisini adaması ve çok hızlı şekilde birbirimizle nasıl oynayacağımızı öğrenmemiz gerekiyor.” açıklamalarını yaptı.

Curry, Klay’in yokluğuna rağmen takım olarak tek hedeflerinin 2019-20 sezonu şampiyonu Los Angeles Lakers‘ı devirmek olduğunu da sözlerine ekledi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1510