Koç değişiklikleri üzerine - BasketFaul.com

Koç değişiklikleri üzerine

24-11-20 12:11
* Galatasaray Doğa Sigorta, Ertuğrul Erdoğan'la son iki sezon ligi dördüncü bitirdi, son sezon Fenerbahçe'yi iki kez yenme başarısını gösterdi. Erdoğan'ın seçtiği ancak ekonomik nedenlerle Galatasaray'ın tutamadığı oyunculardan şu an dördü Euroleague'de, biri NBA'de. Galatasaray'ın sezona iyi başlayamaması Ertuğrul Erdoğan'ın değerini değiştirir mi? Ertuğrul Erdoğan bütün bildiklerini yazın mı unuttu? Hiç mi kredisi yoktu? Galatasaray sezona malı kriterler nedeniyle 1 mağlubiyetle başlarken bunun sorumlusu da Ertuğrul Erdoğan mıydı? Hiç aynaya baktınız mı?
* Tutku Açık, baş antrenörlük sürecine şanssızlıklarla başladı. Takımın bel kemiği oyun kurucu Chris Jones, sözleşmesindeki maddeden yararlanarak lig başlarkan Maccabi'ye gitti. Perry Jones Amerika'dan bir ay geç geldi ve form tutamadı. Coronaviruse yakalananlar ve sakatlananlar nedeniyle Bursaspor hiçbir maçını takım takım oynayamadı, Cedevita maçlarında 7 kişiye süre verebildi. Sadece kazanma odaklı yaşayan bazı taraftar gruplarının sosyal medyadan başlattığı kampanyalar sonucunda Tutku Açık arkasında yönetim desteğini hissedemedi. Önce kendisi bırakmak istedi, bir hafta sonra da yönetim Tutku Açık'ın önünde fesih sözleşmesini koydu. Onun da kredisi bu kadarmış...
* Burak Bıyıktay geçen sezon ortasında Ivanovic'in yerine göreve getirildikten sonra her hafta bir yabancı eksildi, buna karşın hiç beklenmedik galibiyetler aldı. Bu sezon Bandırma'dan getirilen oyuncularla başlatılan proje takımının başında yine Burak Bıyıktay vardı. Takımın oluşumu sırasında Bandırma kökenlilerin dışında kadroda yer alabilecek bazı oyuncuları istememiş olmakla hata da yapmış olabilir ama bir oyun kurucu transferi yapılmadan, Bıyıktay'la yolların ayrılmasını da içimize sindiremedik.
* Milli Takımın kader haftasına girerken son anda yapılan koç değişikliği de şaşırtıcıydı. Sarıca ile devam edilmek istenmiyorsa neden sözleşmesi yenilendi ve en önemlisi neden yeni koç Orhun Ene'ye hazırlanması için yeterli süre verilmedi. Buna rağmen hafta sonundaki Hırvatistan ve Hollanda maçlarını kazanıp düzlüğe çıkacağımıza inancımız tam. Ama bir aksilikle karşılaşacak olursak da bunun tek sorumlusu zamanlama hatası nedeniyle TBF'yi yönetenler olacaktır. Bir kulüp takımında final öncesi koç değiştirilse, yeni koça yeterli zaman tanınmamış olsa acaba TBF yetkilileri birer basketbol insanı olarak nasıl yorum yaparlardı?

Sarıca ile yollar ayrılırken sorunun Shane Larkin kaynaklı olduğu izlenimi verildi ancak sonradan anladık ki, Larkin sorunu halledilmiş ama Tolga Geçim tercihi gerginliği artırmış. Sarıca istemiş, TBF istememiş. Şimdi ise Ene'nin de istediği Tolga Geçim'in kadroda olması ne anlama geliyor? Demek ki TBF, "Biz kadroya karışmıyoruz." diyebilmek için bu defa engel koymamış, kaldı ki Ene'ye karışılmış olsaydı, o da tepki verirdi. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 4803