Houston akıllanıyor - BasketFaul.com

Houston akıllanıyor

24-11-20 08:39
Houston Rockets nihayet doğru yolu buldu ve eski Genel Müdür Daryl Morey’in bıraktığı enkaz üzerine yavaş yavaş düzgün bir takım kurmaya başladı!. Eski All-Star’lardan DeMarcus Cousins Rockets ile bir yıllık kontrat imzalamayı kabul etti. Houston’ın elinde (eski GM Morey sayesinde) Cousins’e önerebilecekleri fazla bir bütçe yoktu ve kendisini kanıtlama çabasındaki Cousins bir yıllık ‘veterans minimum’u kabul ederek imzayı attı. Aslında geçen sezon LA Lakers ile anlaştıktan sonra sol dizindeki ACL’i kopan yıldızın fazla da bir şansı yoktu!

30 yaşında ve 4 kez All Star olan yıldız Cousins’in kanıtlayacağı çok şey var. Son üç yıldır başına gelmeyen sakatlık kalmadı. 2018 Şubat’ında New Orleans Pelicans’da oynarken aşil tandonu gitti, bu sakatlık nedeniyle piyasa değeri inanılmaz düşerek o yaz Golden State Warriors ile $5.3 milyonluk bir anlaşma imzaladı. Sezonun çoğunu bençte geçirirken bu kez de quadriceps kasını koparttı.! Gollden State için oynadığı 30 maçta 16,3 sayı, 8.2 ribaund ve 3.6 asist gibi saygın ortalamalar tutturdu. Anlaşılan o ki, Houston Rockets bu sezon bakletbolun temel değerlerine dönecek ve ‘small-ball’ dedikleri ve 1.95mt’lik PJ Tucker’ın pivot oynadığı o garip deneyimi geride bırakacak!

Bildiğimiz gibi Houston, geçtiğimiz günlerde, Detroit Pistons’ın pivotu Christian Woods’ı 3 yıllığına, $41 milyon vererek renklerine bağlamıştı. İnanıyoruz ki bu iki uzun, Houston’ın sezon boyunca çektiği ribaund problemini gidermesine yardımcı olacaktır. (Capela’nın gönderildiği Ocak ayından beri Houston %44.6 ribaund alma yüzdesi ile NBA’de sonuncu! Üstelik bu oranları 1996-97’ye kadar indirsek bile yine de listenin en altında yer alacak. Bu ortamı hazırlayan böyle bir adamın, sadece istatistik bilgisi  nedeniyle genius muamelesi görerek hala rağbette olması ve hemen Philly GM’i olarak atanması ise ayrı bir tartışma konusu!).

Yazın bir tarafa, eğer Rockets iki yıldızını (Harden ve Westbrook) takımda tutabilirse, şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olur.. 

Yorumlar Okunma: 2935