Dikmen: Coronavirus nedeniyle kaybettiğimiz haftaları telafi ediyoruz - BasketFaul.com

Dikmen: Coronavirus nedeniyle kaybettiğimiz haftaları telafi ediyoruz

23-11-20 11:13
Son üç haftada iki galibiyet alarak çıkışa geçen Mamak Belediyesi'nde koç Murat Dikmen, "Coronavirusle kaybettiğimiz haftaları telafi etmeye başladık." dedi.

Dikmen sezon başında 11 oyuncularının viruse yakalandığını hatırlatıp şöyle konuştu:
"Form tutmaya başladığımız dönemde bütün oyuncularımız hastalanınca 19 gün antrenman yapamadık ve sonrasında lige 3 yenilgi ile başladık. Aslında yaşadığımız soruna göre kötü basketbol da oynamadık ama Konyaspor, Merkezefendi ve Akhisar'a az farklarla yenildik. Bu arada yeni kısa yabancımızı da erteleme maçları olan Merkezefendi ve Akhisar'a karşı da oynatamadık. Açıkçası tam takım olarak yeni kendimize gelmeye başladık, önce Bornova'yı, sonra da Kocaeli'ni mağlup ettik."

23 farkla öne geçtikleri Kocaeli deplasmanında 22-2'lik seriye yakalanıp kaybetme noktasına geldiklerini de ifade eden Dikmen şöyle devam etti: 

"Rakibin geri dönüşünde benim de hatam oldu. Neyse ki son bölümde yeniden savunma konsantrasyonumuzu kazanıp galip geldik. Sonuç olarak Bornova maçıyla birlikte yakaladığımız çizgiyi geliştirmeye çalışacağız. Genelde kendi takımlarında az süre alan oyunculardan oluşturduğumuz kadro ile play-off'ları sonuna kadar zorlayacağız." 

Yorumlar Okunma: 1265