Kandemir galibiyetle başladı - BasketFaul.com

Kandemir galibiyetle başladı

22-11-20 19:34

İSTATİSTİK: 
Sezonun en keyifli maçlarından bir olan mücadelede Beşiktaş evinde Tofaş'ı 94-85 yenerek çok kritik bir galibiyete imza attı. Ahmet Kandemir üçüncü dönemindeki ilk maçını kazanarak göreve başlarken Alperen ve Şehmus maça damgasını vurdu. Tofaş'ta yeni transfer Tarık Philip forma giydi.


Karşılaşma iki takımın da kendini hücumda iyi hissettiği şekilde başladı. Beşiktaş dış atışlar hariç çok etkili olurken Tofaş da ritm bulduğu anlarda skoru yukarı taşıdı. İlk çeyreğin genelinde daha iyi hücum eden Tofaş farkı 9 sayıya kadar çıkarsa da ilk çeyrek 24-21 Tofaş üstünlüğü ile bitti.

İkinci yarıya şut sokarak hatta üçlüklerle giren Beşiktaş oyunu dengeye taşıdı. Berkanın 7. dakikadaki serbest atış isabetine kadar bu çeyrekte bütün sayılarını yabancılarından bulan Tofaş oyunu kontrol etmeye daha yakın olan taraftı. Çeyreğin ikinci kısmında serbest atışlarla bol bol üretim yapan Beşiktaş ilk devreyi 47-46 önde kapatmayı başardı.

İkinci devrede savunmada çok daha istekli bir Beşiktaş vardı. Sürekli teması kovalayan ve rakibini durdurmak için her yolu deneyen Beşiktaş rakibini bu sefer 18 sayıda tuttu. Fakat kendi de pek iyi hücum etmeyen Beşiktaş da  aynı miktarda sayı üretebildi. Hakemlerin bazı kararları tartışma yaratırken son çeyreğe 65-64 Beşiktaş üstünlüğü ile gidildi.

Beşiktaş'ın serbest atışlardan bulduğu isabetlerle hem Tofaş'ın faul hakkı doldu hem de oyunun temposu düşünce Beşiktaş'ın savunma isteği skoru onlara getirdi. Blackmon'ın üçlüğün gerisinden çok etkili olması skoru iyice yukarı taşıdı. Şehmus'un Philip'i bloklayıp üzerine smaç yaptığı pozisyon maçın hareketi olurken Beşiktaş'ı da adeta alevlendirdi. Maçın geri kalanında oluşan farkı bir türlü kapatamayan Tofaş son anlarda geri döner gibi olsa da hücumda her şekilde sayı bulan Beşiktaş karşılaşmadan 94-85 galip ayrıldı.
Öne çıkanlar...
Beşiktaş: James Blackmon 26 sayı (6/11 üçlük), 3 ribaund, 1 asist, Markell Johnson 10 sayı, 5 ribaund, 6 asist, Alperen Şengün 22 sayı, 14 ribaund, 3 asist, 4 blok, Şehmus Hazer 19 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Egehan Arna 10 sayı, 11 ribaund, 4 asist
TOFAŞ: Berkan Durmaz 12 sayı, 8 ribaund, 1 asist, Berk Uğurlu 12 sayı (2/2 üçlük), 4 ribaund, 9 asist, Jeremy Simmons 16 sayı, 3 ribaund, DJ White 10 sayı, 3 ribaund


 

 

Yorumlar Okunma: 3498