Mamak üçlüklerle kazandı - BasketFaul.com

Mamak üçlüklerle kazandı

22-11-20 18:52

İSTATİSTİK

TBL 6. haftasında Kocaeli BŞB Kağıtspor'a konuk olan Mamak Belediyesi, karşılaşmadan 91-80 galibiyetle ayrıldı. Mamak bu sonuçla ikinci galibiyetini alırken, Kağıtspor bir galibiyette kaldı. Yayın gerisinden Mamak %52 yüzde ile karşılaşmayı yüksek yüzdeyle tamamlarken Kağıtspor %38 ile tamamladı.

Karşılaşmaya Kağıtspor, Burak Can-Sertay-Sherrill-Spencer-Uğur ile Mamak ise Umar-Watkins-Arda-Mustafa Baki-Anthony Lee beşiyle başladı.

Karşılaşma iki tarafında boyalı alandan kaydettiği sayılarla başladı. Ribaundlarda bu dakikalarda üstünlük elinde olsa da hücumdan eli boş dönen Kağıtapor skorun da gerisinde kaldı.Yayın gerisinden son bölümde arka arkaya skor bulan Mamak öne geçti. İlk çeyreğin son basketini yayın gerisinden kaydeden Kağıtspor farkı 5'e çekti. İlk çeyrek 18-13 Mamak üstünlüğüyle geçildi

İkinci çeyrekte sorumluluk alan tecrübeli oyuncu Can Altıntığ içerideki iyi savunmaya rağmen basketi kaydederek Kağıtspor'u maçın içinde kalmasını sağladı. Mamak:'ta cevap Mertcan'dan geldi ve Ankara temsilcisi farkı 05.30 dakika kala çift haneye çıkardı.Pota altında Spencer ile Kağıtspor iyi mücadele etse de hızlı hücumları durdurmakta zorlandı. İkinci çeyrek Mamak'ın 43-28 üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe üç sayı çizgisinden yakaladığı seriyle başlayan Mamak farkı 23'e kadar çıkarttı. 22-2 lik çok iyi bir seri yakalayan Kağıtspor farkı 3'e kadar çekti (56-59). Rakibinin baskılı savunması karşısında zorlanan Mamak'ın skordaki uzun süren sessizliğini Yesukan bozdu. Üçüncü çeyrek Mamak'ın 66-61 üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe müthiş başlayan Spencer'la birlikte kısalarıyla kritik şutlar kaydeden Kağıtspor, skoru 74-76 getirdi. Bir kez daha krizi Yesukan'ın sayılarıyla geçen Mamak üstünlüğünü korumaya devam etti. Geri dönüşünün devamını getiremeyen Kağıtspor, farkın açılmasını önleyemedi. Karşılaşmayı Mamak Belediyesi 91-80 kazandı.

Öne çıkanlar...
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Horace Spencer 19 sayı-14 ribaund, Sertay Gürsu 18 sayı-4 ribaund, Keshun Sherrill 12 sayı-5 ribaund-4 asist
Mamak Belediyesi: Mustafa Baki Görür 29 sayı-5 ribaund-3 asist-2 top çalma, Diante Watkins 16 sayı-8 asist-2 top çalma, Yesukan Onar 10 sayı

Yorumlar Okunma: 1325