Şampiyon daha da kuvvetlendi - BasketFaul.com

Şampiyon daha da kuvvetlendi

21-11-20 23:19
Son şampiyon Los Angeles Lakers bize göre, transfer döneminin en başarılı takımı.! Bir cümle ile anlatmak gerekirse; geçen sezonun En İyi Altıncı Adam (Sixth Man Award) seçiminde 1. ve 2. olan iki değerli oyuncuyu kadrolarına kattılar. Evet, Oklahoma Thunder’dan Dennis Schroder ve LA Clippers’dan Montrezl Harrell yeni sezonda Lakers forması giyecek.

Lakers’da kaldığını bir tweet atarak açıklayan Dwight Howard, herhalde Harrell’in transfer edildiğini duymuş olacak ki, 10 dakika sonra bu tweet’ini sildi ve sonrasında da Philadelphia 76ers’a geçti. Hem de $2.6 milyon/yıl gibi uygun bir fiyata.. Geçtiğimiz sezon kenardan düzenli olarak gelen bir tek Lakers oyuncusu vardı; o da Kyle Kuzma idi. Bençh’e yapılan bu transferlerle çok ciddi ve düzenli bir rotasyon sağlanmış olacak. 2019-20 sezonunda Harrell NBA’in en önemli pick-and-roll oyuncusuydu. Hiç bir oyuncu O’nun kadar çok ve başarıyla screen yapmadı! Wesley Matthews’un katılımını da ($3.6 milyon) hafife almayalım; 1.93’lük boyuyla ve sağlam yapısıyla rakip takımın ‘wing’ oyuncusunu başarıyla savunabilir. $5 milyonluk opsiyonunu imzalamayı reddeden Avery Bradley’in durumu ise belirsizliğini koruyor.

İstediği dinlenme süresini alamayan LeBron James’in özellikle sezon başındaki bir çok maçta forma giymeyeceğini tahmin ediyoruz. Green’in eksikliğinde yedeklere çok iş düşecek. Tabii bu arada şu anda ‘serbest’ olan Anthony Davis’in döneceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Kendisi, ne kadar uzunlukta bir sözleşme imzalamak istediğine karar verecek. Sonuç olarak; bu sene Şampiyonluk Kupası’nı Lakers’tan almak pek kolay olmayacak! 

Yorumlar Okunma: 2339