Toronto erdi muradına - BasketFaul.com

Toronto erdi muradına

21-11-20 20:37
Toronto Raptors’ta herkesin arzuladığı transfer gerçekleşti ve yıldız guard Fred VanVleet 4 yıllığına $85 milyona imza atarak takımda kaldı! Sözleşmenin son senesi oyuncu opsiyonu olacak.

VanVleet’in yıldız mertebesine çıkması başlarda hiç de öyle kolay olmadı. 1.85mt’lik guard 2016-17 sezonu öncesi NBA Draft’inde seçilemedi. Önce, Toronto ile 2 yıllığına $1.45 milyona anlaştı, Kyle Lowry ve DeMar DeRozan’ın arkasında bekledi, DeRozan’ın Kawhi Leonard karşılığında San Antonio’ya gönderilmesinden sonra doğan boşluğu başarıyla doldurdu. Şampiyon oldukları sene, Golden State Warriors’a karşı finallerde, akıllara durgunluk verecek %40 gibi bir yüzdeyle üçlük attı!

VanVleet yüksek performansını geçtiğimiz sezona da taşıdı, maç başına 17.6 sayı ortalama tutturdu. Kendisinden sadece ’keskin nişancı’ diye bahsetmek ona karşı haksızlık olur. Maç başına 6.6 asist, 4 kez serbest atış çizgisine gitmesi, kısa boyuna karşın cesur ve etkili savunması ve karakteri, onu ligin çok özel guardlarından biri yapıyor. Bu arada, ‘top çalma’ kategorisinde de maç başına 1.9 ile üçüncü geldiğini unutmadan yazalım.

Attığı imza ile VanVleet şimdi NBA’de, draft edilmeyen oyuncular arasında, en yüksek kontrata sahip.(Rekor, 2015 yılında, 4 yıllığına Dallas Mavericks’le $70.1 milyona anlaşan Wesley Matthews’a aitti). 

Yorumlar Okunma: 2402