Gordon Hayward Charlotte Hornets'te - BasketFaul.com

Gordon Hayward Charlotte Hornets'te

21-11-20 20:20
Cumartesi öğleden sonra NBA’de dudak uçuklatan bir transfer gerçekleşti; Gordon Hayward 4 yıllığına $120 milyon’luk bir anlaşmaya imza atarak Charlotte’un yolunu tuttu. Hayward Perşembe günü Boston Celtics’teki sözleşmesinin kendisine $34.2 milyon ödeyecek son senesinden, opsiyonunu kullanmayarak, çıkmıştı!

Bu satırların yazarı, NBA’in gelmiş geçmiş En Büyük Oyuncusu olarak (GOAT: Greatest Of All Times) hala Michael Jordan’ı kabul etmektedir. Bununla beraber, Jordan’ın kulüp yöneticiliği, Draft seçimleri ve transferleri tek kelime ile evlere şenlilk! Boston’daki üç sezonunda sakatlık nedeniyle tam 142 maç kaçıran, 30 yaşındaki bir oyuncuya 120 milyon vermek anlaşılır gibi değil? (Hayward Utah Jazz’daki 7 sezonunda toplam sadece 42 maçta oynayamamıştı). Oynadığı zaman katkı verebilen oyuncu olan Gordon, Boston’daki yıllarında 13.9 sayı, 5.4 ribaund ve 3.6 asist ort tutturmuştu.

Hayward daha önce de Charlotte’un kapısından dönmüştü; kendisine yapılan teklifi Utah karşılayınca kulübünde kalmıştı. Demek ki Üstad Jordan bu transferi gerçekleştirmeyi kafasına koymuş, ancak dileriz bu kez oyuncusu sakatlıklarla boğuşmaz.

Son bir not; son iki sezondur Boston’da, maksimum kontratı olan iki oyuncu (Kyrie Irving ve Hayward) serbest kalmayı tercih ediyor. Bu da onların öz eleştiri yapması gereken bir konu herhalde. 

Yorumlar Okunma: 995