Manisa, Sigortam.net'i farklı yendi - BasketFaul.com

Manisa, Sigortam.net'i farklı yendi

21-11-20 17:05

TBL 6. haftasında ligin iddialı ekiplerinden Sigortam.net'i konuk eden Manisa BBSK, iyi başladığı karşılaşmada farklı üstünlüğü koruyarak sahadan 85-71 galibiyetle ayrıldı. Manisa bu sonuçla ligdeki 3. galibiyetini elde etti, Sigortam net ise arka arkaya 2. mağlubiyetini almış oldu.

Manisa, karşılaşmaya Hall-Ramazan-Godfrey-Alican-Recep beşiyle Sigortam.net ise Serhat-Wilson-Blake-Cenk-Kemal ile başladı.

Rakibine çok iyi hazırlandığını gösteren Manisa, Sigortam.net'in kolay skor bulmasına izin vermedi. Maça istediği gibi başlayamayan Sigortam.net ikili sıkıştırmalara dan da topu takılarak topu potaya gidemedi. Pota altında uzunlarıyla katederek12-3 seri yakalayan Manisa, ilk dakikalarda üstünlüğü eline aldı. Son bölümde Cenk'in turnikesiyle skorda toparlanmaya başlayan Sigortam.net farkı tek hanelere çekti. İlk çeyrek 17-11 Manisa üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğin başında yaşanan şut saati arızası sebebiyle zorunlu bir hakem molasına gidildi. İkinci çeyrekte boyalı alanı iyi kapatan Manisa BBSK karşısında Sigortam.net çareyi uzak mesafe şutlarında buldu. Tecrübeli oyuncu Marcus Hall ile seri yakalayan Manisa farkı 04.53 dakika kala çift hanelere çıkardı (30-20). Üç kısaya dönen Manisa, rakibi karşısında bu dakikalarda Ramazan'ın size avantajını kullanamadı. Manisa'nın yaptığı basit top kaybıyla iyi bir geri dönüş yakalayan Sigortam.net 01.33 dakika Blake-Kerem alley oop ile skora denge getirdi (33-33). Son bölümde üç kısa tercihinden vazgeçen Manisa, Godfrey'in üçlüğüyle rakibini uzak tutmasını bildi. İkinci çeyrek 38-33 Manisa üstünlüğüyle geçildi.

Godfrey ve Ramazan ikilsiyle savunmayı geçerek basketi kaydeden Manisa, farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Bu çeyrekte yabancılarından yayın gerisinde verim alamayan Sigortam.net bu dakikalarda x faktör olan Kerem'in üçlükleriyle maçın içinde kalmaya devam etti. Son bölümde Hall'ün de oyuna tekrar girmesiyle farkı açmaya devam eden Manisa, çeyreği 62-50 önde tamamladı.

Son çeyreğe hücumda Tolga ve Gökhan'la etkili başlayan Manisa, farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Son bölümde genç oyuncu Berkay'ın takımı ateşlemesiyle içerden yakaladığı seriyle Sigortam.net hücumda tekrar toparlanmaya başladı. Ancak farkın tehlikeli aralığa gelmesine izin vermeyen Manisa karşılaşmadan 85-71 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Manisa BBSK: Marcus Hall 23 sayı-5 ribaund-3 top çalma, Ramazan Tekin 12 sayı-4 ribaund, Alican Güney 11 sayı-6 ribaund-5 asist
Sigortam.net: Brayon Blake 22 sayı-6 ribaund, Derrick Wilson 14 sayı-4 asist-3 top çalma, Cenk Şekeroğlu 10 sayı-6 ribaund-4 asist

Yorumlar Okunma: 998