Finalspor, Kağıtspor'u mağlup etti - BasketFaul.com

Finalspor, Kağıtspor'u mağlup etti

19-11-20 16:30

TBL 3.hafta erteleme maçında Kocaeli BŞB Kağıtspor'u konuk eden Finalspor karşılaşmadan 90-85 galibiyetle ayrıldı.

Finalspor'da görevinden ayrılan başantrenör Levent Erdoğan'ın yerine yardımcı antrenörü Berat Göki takımın başındaydı. Harris (26 sayı-11 ribaund) ve Allen (23 sayı-10 asist) ikilisi double-double karşılaşmayı galibiyette etkili rol oynadı.

Finalspor karşılaşmaya Harris-Allen-Göktürk-Gurur-Alparslan beşiyle Kağıtspor ise Burak Can-Sertay-Mert-Spencer-Sherrill ile başladı.

Kağıtspor, Spencer ile ribaundları toplayarak başlasa da hücumları bitiremedi ve öne geçme fırsatını kullanamadı. 16-0 seriyle iyi bir ritm yakalayan Final, ilk çeyreği 26-16 önde tamamladı.

Allen'dan hücumda ikinci çeyrekte de yararlanmaya devam eden Final, yaptığı asistlerle farkı açmaya devam etti. Yayın gerisinden yüzdeli atan Kağıtspor 4/6 isabet kaydetti. İkinci çeyreği Final 48-37 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe daha rahat bir başlangıç yapan Final'e karşın ribaundlarda yine Spencer'le etkili olarak başlayan Kağıtspor'un, yine hücumları bitirememesi onların işlerini zorlaştırdı.Ömer Faruk ve Allen ile isabet bulan Final, farkın kapanmasına izin vermedi. Ancak son bölümde hücumda daha etkili taraf olan Kağıtspor yabancılarıyla yakaladığı seriyle farkı tek hanelere çekti. Üçüncü çeyrek 67-59 Finalspor üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte boyalı alanı iyi kullanan Kağıtspor 6-0 seriyle rakibine molayı aldırdı. Moladan basketle dönen Final, farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Son bölümde yine Sherrill ve Spencer ikilisiyle çok iyi seri yakalayan Kağıtspor, farkı 2'ye çekti (87-85). Ömer Faruk ve Harris ile kritik sayılar atan Final, karşılaşmadan 90-85 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Finalspor: Chris Harris 26 sayı-11 ribaund, Terrell Allen 23 sayı-10 asist, Ömer Faruk Ermat 12 sayı
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Keshun Sherrill 30 sayı-6 ribaund, Horace Spencer 22 sayı-13 ribaund, Burak Şaşmaz 11 sayı

Yorumlar Okunma: 1330