Akhisar, Mamak'ı kolay geçti - BasketFaul.com

Akhisar, Mamak'ı kolay geçti

18-11-20 19:59

İSTATİSTİK

TBL 2. hafta erteleme maçında Mamak'ı konuk eden Akhisar, ikinci yarı farkı açtığı karşılaşmadan 86-72 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya Akhisar, Franklin-Jefferson-Deniz-İlker-Berkay beşiyle Mamak ise Ulaş-Mertcan-Özgür-Mustafa Baki-Anthony Lee ile başladı.Karşılaşma erteleme maçı olduğu için Mamak, son transferi Diante Watkins'ten yoksun sahaya çıktı.


Jefferson ile içeri giderek skor kaydeden Akhisar, karşılaşmaya da tempo kazandırdı. Özgür'le yayın gerisinden bulduğu isabetlerle cevap veren Mamak yakın takibini sürdürdü.Son bölümde temponun daha da arttığı çeyreği 22-19 Akhisar önde tamamladı.


İkinci çeyrekte temposunu sürdüren Akhisar, yakaladığı seriyle 07:45 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (34-24). Akhisar'ın bu tempolu oyunu karşısında zorlanan Mamak,bir türlü doğru beşini bulamadı. Kalan bölümde de farklı üstünlüğünü koruyan Akhisar, çeyreği 49-39 önde tamamladı.İlk yarıyı Akhisar'da Marvin Jefferson 8/9 iki sayı isabetiyle 20 sayıyla tamamladı.


Üçüncü çeyrek Mamak, ribaundları toplasa da hücumları bitirememesiyle maça ortak olma şansını değerlendiremedi. Franklin ile son bölümü hücumda etkili geçiren Akhisar, farklı üstünlüğü korudu ve çeyreği 67-49 önde tamamladı.


Son çeyrekte açılan farkın kapatamayan Mamak maça ortak olamadı. Karşılaşmadan Akhisar 86-72 galibiyetle ayrıldı.


Öne çıkanlar...

Akhisar Bld: Troy Franklin 24 sayı-6 asist, Marvin Jefferson 22 sayı, İlker Tunalı 10 sayı-9 ribaund

Mamak Bld: Mustafa Baki Görür 19 sayı, Anthony Lee 10 sayı-11 ribaund, Umar Atın 8 sayı-5 ribaund

 

 

Yorumlar Okunma: 1300