Galatasaray, Tenerife'den çıkamadı - BasketFaul.com

Galatasaray, Tenerife'den çıkamadı

17-11-20 23:52

İSTATİSTİK

Galatasaray, Tenerife deplasmanında çok büyük bir kısmını geride götürdüğü mücadeleyi 85-72 kaybetti. Türk  takımları görünce her zaman müthiş oynayan Sasu Salin yine 21 sayıyla maçın yıldızı olurken savunma noktasında temsilcimiz büyük sıkıntılar yaşadı. Galatasaray'da Alex Hmailton ve Barış Ermiş sakatlıkları sebebiyle forma giyemedi.

Maça iyi başlayıp ilk üç dakika rakibe sayı imkanı tanımasak da bu 5-0'lık üstünlük tek önde olduğumuz kısımdı. Çeyreğin geri kalan kısmını 20-6 skoruyla geçen Tenerife ilk çeyrek sonunda 20-11'lik üstünlükle ikinci çeyreğe gitti.

İkinci çeyrekte rakibi savunmada hiç durduramazken yavaşlatma girişimde dahi bulunamadık. Hücumdaki sıkıntılarımız da devam edince fark açılmaya devam etti. Devre sonunda 45-25'lik dev bir Tenerife üstünlüğü vardı.

Üçüncü çeyreğe en azından hücum ederek başlayan temsilcimiz farkı eritmeye çalıştı. Dış atışlarımıza sürekli aynı şekilde cevap veren rakibimize karşı farkı bir türlü eritemedik. Hücumu toparlamamıza savunma katkısı ekleyemeyince bu çeyreği 22-20 kazandık ama son çeyreğe 65-47 geride girdik.

Son çeyreğe çok istekli girdik. İlk kez oyunun iki tarafında da istediğimizi yapan taraf olduk. Fakat Macon'ın basit hatalarıyla oyuna tutunma şansımızı yitirdik. Farkı iki kere tek haneler seviyesine indirsek de kolay isabetler bulan ve Doornekamp'tan katkı almaya başlayan Tenerife yeniden farkı açtı. Son bölümde çabalasak da farkı eritemedik. Karşılaşmadan Tenerife 85-72 galip ayrıldı.
 
RJ Hunter hiç şut kaçırmadan 20 sayı attı, Daryl Macon'dan da 23 sayı geldi.

 

Yorumlar Okunma: 1144