Akhisar son periyodda sayı atmayı unuttu (Yalova galip) - BasketFaul.com

Akhisar son periyodda sayı atmayı unuttu (Yalova galip)

14-11-20 18:54

İSTATİSTİK

TBL 5. haftasında Akhisar Belediye'yi konuk eden Semt77 Yalovaspor farklı önde olduğu karşılaşmadan 75-49 galibiyetle ayrıldı. Akhisar'ın son çeyrek hiç saha içi isabet kaydedemesi karşılaşmanın en ilginç istatistiği oldu. Akhisar, son çeyrekte sadece Fatih Kızılca'nın serbest atışından 1 sayı kaydedebildi.


Karşılaşmaya Yalova, Akın-Melih-Onur-Sercan-Morrison beşiyle Akhisar ise Franklin-Jefferson-Deniz-Berkay-Gökhan ile başladı.


Yalova, Morrison'un 6-0 serisiyle ilk dakikalardan farkı açtı (11-5). Akhisar da 6-0 ile cevap vererek skoru dengeledi. Son bölümde boyalı alandan yakaladığı yüzdeyle üstünlüğü tekrar eline alan Yalova, çeyreği de 23-14 önde tamamladı.


Boyalı alandaki yüzdesini ikinci çeyrekte de sürdüren Yalova, üstünlüğü de elinde tutmaya devam etti. Ribaundlarda etkili olamayan Akhisar, uzak mesafe şutlarından da isabet bulmakta zorlanarak skorun gerisinde kalmaya devam etti. Son bölümde farkı açan Yalova, çeyreği de 45-33 önde tamamladı.


Jones'un sayılarıyla üçüncü çeyreğe başlayan Yalova, farklı üstünlüğü de elinde tutmaya devam etti. Bu dakikalarda Jefferson'ın hücumda yalnız kaldığı Yalova, farkı eritmekte zorlandı. Üçüncü çeyrek 62-48 Yalova üstünlüğüyle geçildi.


Farkın da etkisiyle rahat bir son çeyrek geçiren Yalova, karşılaşmadan 75-49 galibiyetle ayrıldı. Akhisar bu çeyrekte Fatih Kızllca'nın serbest atışından sadece 1 sayı bularak bulabildi.


Öne çıkanlar...

Semt77 Yalovaspor: Morrison 21 sayı-10 ribaund, Lamont Jones 16 sayı-6 ribaund-Ali Işık 12 sayı-8 ribaund

Akhisar Belediye: Marvin Jefferson 14 sayı-7 ribaund, Fatih Kızılca 10 sayı-15 ribaund, Troy Franklin 8 sayı-4 ribaund

Yorumlar Okunma: 1262