Mamak'tan ilk galibiyet - BasketFaul.com

Mamak'tan ilk galibiyet

14-11-20 17:59

İSTATİSTİK


TBL 5. haftasında Bornova Belediyesi'ni konuk eden Mamak Belediyesi karşılaşmayı 86-77 kazanarak ligdeki ilk galibiyetini elde etti. Mamak Belediyesi'nin yeni yabancısı Diante Watkins karşılaşmada ilk kez forma giydi. İlk beşte başlayan Watkins, 26.44 dakika sahada kalarak 13 sayı-1 ribaund-9 asist-1 top çalma istatistiklerini yakaladı.


Karşılaşmaya Mamak, Umar-Watkins-Özgür-Mustafa Baki-Anthony Lee ile Bornova ise Medlock-Ata-Young-Mustafa-Ege beşiyle başladı.


Boyalı alandan dengeli başlayan karşılaşmada Bornova üçlüklerle rakibinden uzaklaşmaya başladı. Son 4 dakikaya konuk ekip 19-9 üstünlükle girdi. Son bölümde yayın gerisinden de arka arkaya isabet bulan Mamak maçın kopmasına izin vermedi. İlk çeyrek 25-23 Bornova üstünlüğüyle geçti.


İkinci çeyrekte Mertcan'ın smacıyla Mamak 08.47 dakika kala farkı eriterek öne geçti (30-28). Çekişmelinin arttığı karşılaşmada Mamak uzak mesafe şutlarıyla karşılık verirken, Bornova içeri katederek hücum etmeyi tercih etti. Arka arkaya üç üçlük isabeti bulan Mamak farkı hızla açmaya başladı. Son bölümde 9-0 ile cevap veren Bornova skora denge getirdi. Mustafa Baki'nin basketiyle skoru 53-51 getiren Mamak ikinci çeyreği de önde kapatan ekip oldu.


Üçüncü çeyrekte hücüm ribaundları daha etkili olan bir Mamak sahada olsa da bitirmekte başarılı olamayıp skorun gerisinde kaldı. Ancak çeyreğin ikinci yarısında Anthony Lee'nin basketi ile karşılaşmada tekrar üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği çeyreği 71-67 Mamak önde tamamladı. 


Son çeyreğe 8-0 ile başlayan Mamak farkı da çift hanelere çıkardı. Rakibi karşısında skor bulmakta zorlanan Bornova arka arkaya top kayıplarıyla hücumlardan döndü. Üstünlüğü bırakmayan Mamak karşılaşmayı 86-77 kazandı.


Öne çıkanlar...

Mamak Belediyesi: Mertcan Solkol 20 sayı-4 ribaund, Anthony Lee 19 sayı-9 ribaund, Diante Watkins 13 sayı-9 asist

Bornova Belediyesi: Carlos Medlock 14 sayı-5 asist, Ege Yaşar 14 sayı, Ata Kahraman 12 sayı-6 ribaund

Yorumlar Okunma: 1023