Bursaspor 3 günde ikinci Cedevita maçını da kaybetti - BasketFaul.com

Bursaspor 3 günde ikinci Cedevita maçını da kaybetti

11-11-20 22:01
7days Eurocup'ın 7. haftasında Frutti Extra Bursaspor, Cedevita Olimpija ile pazartesi günkü erteleme maçının ardından yine Bursa'da fakat bu kez ev sahibi olarak karşı karşıya geldi. Büyük bölümünü çift hanelerde giden maçta Cedevita Olimpija, Frutti Extra Bursaspor deplasmanında sahadan 80-97'lik rahat bir galibiyetle ayrılmayı başardı. Eksik kadrosuyla yoğun trafiğe giren, neredeyse iki günde bir maç yapan Bursaspor için bu dönem gerçek bir işkenceye dönüştü.

Maçın ilk sayıları, Frutti Extra Bursaspor'da Perry Jones'un basket-faulü geldi. (3-0) Ardından Frutti Extra Bursaspor'da Xavier Munford, bulduğu orta mesafeli basketle birlikte maçta ilk dakika geçilirken takımını 5-2’lik üstünlüğe taşıdı. Fakat Cedevita Olimpija, bu bölümde maça ağırlığını koymaya başladı. Önce Rion Brown ardından da Jaka Blazic ile 3 sayılık isabetler bulurken Mikael Hopkins'in basket faulü ile periyodun bitimine 5:50 kala gelen 9-0’lık seriyle birlikte bir anda 5-11’lik üstünlüğü yakaladı. Bu bölümde Frutti Extra Bursaspor’da Kenneth Kadji, bulduğu basketle birlikte rakibinin serisine son verse de (7-11) Cedevita Olimpija, Edo Muric ile 5 ve Jaka Blazic ile de 3 sayı bularak 8-3’lük bir seri daha yakaladı ve periyodun bitimine 5 dakika kala farkı 9 sayıya kadar çıkarınca (10-19) Frutti Extra Bursaspor molasına gidildi. Her ne kadar mola dönüşünde ilk sayılar Frutti Extra Bursaspor'da Kenneth Kadji ile gelse de (12-19) oyun üstünlüğünü elden bırakmayan Cedevita Olimpija, periyodun geri kalan bölümünde farkı daha da açarak ilk periyodu 21-33’lük üstünlükle tamamlayan taraf oldu.

İlk periyodun sonundaki etkili oyununu, ikinci periyodun başında da sürdüren Cedevita Olimpija, önce Jarrod Jones’un üçlüğü ardından da Alen Hodzic'in 2 sayılık isabetleriyle birlikte kısa sürede 5-0’lık seri yakalayarak periyotta ilk dakika geride kalırken farkı 17’ye kadar çıkardı. (21-38) Frutti Extra Bursaspor, her ne kadar Ömer Can İlyasoğlu’nun 5 ve Kenneth Kadji’nin 2 sayısıyla birlikte gelen 7-0’lık seriyle birlikte farkı 10’a kadar indirse de oyundan kopmayan Cedevita Olimpija, ilk yarının son 5 dakikalık bölümüne 15 sayılık üstünlük ile girdi. (28-43) Geri kalan bölümde Frutti Extra Bursaspor, her ne kadar oyun olarak toparlanarak ilk yarının bitimine 2,5 dakika kala farkı 8 sayıya kadar indirse de Cedevita Olimpija farkın daha da kapanmasına izin vermedi ve Frutti Extra Bursaspor karşısında soyunma odasına 43-52'lik üstünlükle gitmeyi başardı.

İkinci yarı da Cedevita Olimpija üstünlüğü ile başladı. Açılışı Kendrick Perry ile yapan Cedevita Olimpija (43-54) periyodun bitimine 6 dakika kala farkı 14 sayıya kadar çıkardı. (50-64) Bu bölümde toparlanan Frutti Extra Bursaspor, periyodun bitimine 4:15 kala farkı 9 sayıya kadar indirdi. (59-68) Fakat çabuk toparlanan Cedevita Olimpija, Frutti Extra Bursaspor karşısında son periyoda 66-79’luk üstünlükle girdi.

Son periyotta ilk sayılar, Frutti Extra Bursaspor’da Ömer Can İlyasoğlu ile geldi. (68-79) Birkan Batuk ile de 3 sayılık isabet bulan Frutti Extra Bursaspor, maçın bitimine 7:15 kala farkı 8 sayıya kadar indirdi. (71-79) Ardından toparlanan Cedevita Olimpija, mükemmel bir hücum performansı ile Jaka Blazic ile 5, Kendrick Perry ile de 3 sayı bularak yakaladığı 8-0’lık seriyle birlikte bitime 5 dakika kala farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Fakat farka rağmen geri adım atmayan Frutti Extra Bursaspor, önce Xavier Munford’un basket-faulü ardından da 2 sayılık isabeti ve Ömer Can İlyasoğlu’nun basketi ile birlikte yakaladıkları 7-0’lık seriyle birlikte bitime 5:25 kala farkı 9 sayıya kadar indirdi (78-87) ve Cedevita Olimpija molasına gidildi. Fakat mola dönüşünde çabuk toparlanan ve Frutti Extra Bursaspor’un farkı daha da kapatmasına izin vermeyen Cedevita Olimpija, sahadan 80-97’lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

Perry Jones 4/45 üçlükle 23 sayı atarken, Ömercan İlyasoğlu 11 sayı, 11 asistle double double yaptı. 

Yorumlar Okunma: 828