Bulut: Konya onların eviyse, Gemlik de bizim evimiz - BasketFaul.com

Bulut: Konya onların eviyse, Gemlik de bizim evimiz

10-11-20 20:33
Budo Gemlik Basketbol Kulübü başkanı Berkay Bulut, Konya maçıyla ilgili bir kınama açıklaması yaptı ve "Konya onların eviyse, Gemlik de bizim evimiz." dedi.

Bulut'un açıklaması şöyle:
 
"Hiçbir demeç ve yorum yapmayacaktık. Ancak bu süreçte kulübümüz ve oyuncularımıza karşı yanlış yaklaşım içinde olan kendini bilmez kişilerin kuklası olmayacağımızın da bilinmesini isterim.

Biz Basketbolu küfür edilen değil, Türk Gençliğine  örnek olan bir spor olduğu için yapıyoruz.
Biz Basketbolu Provoke edilmek için değil, ahlaklı sporcuların yetişmesi için yapıyoruz.
Biz Basketbol oynuyoruz, saygısız insanların emeğimize saygısızlık etmesi için değil. 

Sonuç olarak Budo Gemlik Basketbol kulübü olarak bize Konya’da yapılan, özellikle bize rica edip sporcu ailelerin bizim listemizde müsabaka seyrettirme centilmenliğimizin karşılığında sürekli tahrik edilip küfür yememize meydan veren yöneticileri kınıyorum.

Basketbol sahası içinde gelişen tüm pozisyonları tek tek konu almayacağım. (Maçı izleyenler 1988 ile 1987 doğumlu abilerin 1997 doğumlu sporcuya yaptıklarını seyretti) Çünkü kazanmak için her şeyi yapacaklarını belirtmeleri üzerine konuyu uzatmanın anlamının olmadığını düşünüyoruz. Çünkü Konya onların eviyse, Gemlik de bizim evimiz. 

Tüm takımlara sesleniyorum; Konya'da yaşanan tüm olaylar sizin de başınıza gelecek, oyuncularınız provoke edilecek ve şeref tribününden sporcu ailesi olan kişiler tarafından küfür yağmuruna tutulacaksınız. Unutuyorlar ki kendi çocukları da sporcu.

Budo Gemlik Basketbol Kulübü olarak buradan özellikle belirtiyorum , biz zeytinin başkentine sizi zeytin dalı ile bekliyoruz.

Burada ulu önder Atatürk'ün bir cümlesi ile kelimelerime son vereceğim: Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim." 

Yorumlar Okunma: 1719