Yağmur: Gençlerle sürekli konuşuyorum, bu sezon görevim bu - BasketFaul.com

Yağmur: Gençlerle sürekli konuşuyorum, bu sezon görevim bu

10-11-20 12:05
Beşiktaş Kaptanı Mehmet Yağmur, Sports TV'de Levent Yavuz'un sunduğu ve Murat Özyer ile Ümit Avcı'nın yorumcu olarak katıldığı Basketbol Gecesi programına bağlandı.

Yağmur'dan pasajlar...

* Beşiktaş taraftarı 6 mağlubiyetten sonra demoralize oldu ama burada sabır gerektiren bir proje var. Yabancılarımız potansiyelli, sanırım bir yabancı daha gelecek.

* Her maçı Beşiktaş taraftarının da çok hoşlanacağı şekilde oynamalı, yani sonuna kadar savaşmalıyız. Taraftar bunu gördükçe onların da motivasyonu yükselecek. Takım aslında taraftarın isteyebileceği bir takım, bizim de bir adım atmamız gerekiyor.

* Alperen zeki bir oyuncu ve fırlamalığı da var. Benim uzunlarla ilişkim hep iyi oldu. Maç içinde ikili oyunlarımız oldu. Alperen'e 'Sen bana takıl, pick yap, devril, ben seni bulurum.' dedim. Ramazan Tekin'in son 2 sene attığı sayıların yüzde 95'i benden geldi. Alperene'e de iyi bir ikili olabileceğimizi söyledim. Ciddi bir potansiyeli ama buna karşın özellikle savunmada konsantrasyon eksikliği var. Gaziantep maçında çaldığı top isteğini gösteriyor, bunu her maça taşıması lazım. Genç kardeşlerimle her gün konuşuyorum. Benim bu sezon görevim bu. 

* Gençler ilk defa şehir dışına çıkıp İstanbul'a geldiler. Belki seyirci yok ama camia çok büyük ve onları TV'den çok insan seyrediyor. İstanbul'un kolay bir yer olmadığını anlatıyorum. Gençler hata da yapacak, basit atışları da kaçıracaklar ama sahada savaşmaktan vazgeçmeyecekler. Özellikle birbirimize surat yapmamamız gerektiği üzerinde duruyorum. Gaziantep maçı öncesi bir antrenmandan sonra ben de demoralize oldum ve 'galiba olmayacak' dedim ama sonra kendimi toparladım. 

* Gaziantep maçından önce hep çift antrenman yaptık, Burak Abinin ayrılması moral bozukluğu da yarattı ama çok iyi hazırlanmıştık. İçeriyi kapatırsak bizi dışarıdan yenemeyeceklerini düşündük ve başarılı da olduk. 

Yorumlar Okunma: 1660