NBA'de transfer tarihi belirlendi - BasketFaul.com

NBA'de transfer tarihi belirlendi

10-11-20 10:57
ESPN’den Adrian Wojnarowski‘nin haberine göre 2020-21 NBA sezonunun başlangıç tarihi üzerinde prensip anlaşmasına varan NBA yönetimi ve Oyuncular Birliği, toplu iş sözleşmesi ve transfer döneminin başlangıç tarihi üzerinde de mütabakata  vardılar. Taraflar arasındaki anlaşmaya göre NBA’de transfer dönemi 20 Kasım tarihinde başlayacak. Bu da serbest kalan oyuncuların takımlarla 20 Kasım tarihinden itibaren görüşmelere başlayabileceği anlamına geliyor. Anlaşmaya varan takım ve oyuncuların resmi sözleşme imzalayabileceği tarih olarak da 22 Kasım tarihi belirlendi.

Takvimin son detayları üzerine hala çalışılmaya devam ediliyor. 2020 NBA Draftının gerçekleştirileceği tarih olarak da 18 Kasım tarihi belirlendi. Bu da Draft gecesi ile transfer dönemi arasında normalden çok daha kısa bir süre olacağı ve takımların hazırlık yapmak için daha kısa süreye sahip olacağı anlamına geliyor.

Önümüzdeki transfer döneminde serbest kalacak Avrupalı oyuncular arasında Bogdan Bogdanovic, Danila Gallinari ve NBA Finalinde boy gösteren Goran Dragic gibi isimler bulunuyor.

Joe Harris, Rajon Rondo, Kentavious Caldwell-Pope, Gerami Grant, Davis Bertans, Paul Milsap, Marc Gasoc ve Serge Ibaka da önümüzdeki transfer döneminde serbest kalacak oyunculardan bazıları.

Sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayacak olan Anthony Davis de transfer döneminde serbest kalacak oyuncular arasındaki en büyük yıldız olarak göze çarpıyor. Ancak Davis’in son şampiyon Los Angeles Lakers ile olan sözleşmesini yenilemesi bekleniyor. 

Yorumlar Okunma: 1340