Topateş: Fethiye için lig yeni başlıyor - BasketFaul.com

Topateş: Fethiye için lig yeni başlıyor

09-11-20 16:14
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Sekreteri Yavuz Topateş ligin kendileri için yeni başladığını söyledi. 

Topateş şöyle konuştu:
“İlk 7 hafta bizim her bakımdan çok zordu. Ligin en zor deplasmanlarından Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe Beko maçlarını henüz takım olma sürecindeyken ve eksik kadroyla geçtik. Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını kendi evimizde kazanmamız çok iyi oldu. Ligin ve Avrupa’nın en iyi takımlarının başında gelen Anadolu Efes’i yine kendi evimizde zaman zaman oldukça zorladık. Deplasman mücadelesinde Ankara Ormanspor’u yenebilseydik bizim için çok daha iyi bir başlangıç olacaktı. Ama genel gidişatımızdan memnunuz.

8. haftayla beraber cebimizde 2 galibiyetle lig bizim için adeta yeni başlıyor. Bundan sonraki süreçte direkt rakiplerimizle oynamaya başlayacağız. Oyuncu grubumuz gün  geçtikçe birbirlerine adapte olarak gerçek bir takım hüviyetine bürünüyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Anadolu Efes maçları kendi evimizde ne kadar zor bir rakip olduğumuzu herkese gösterdi.”

Topateş 2021 Eylül ayında, Türkiye Basketbol Süper Ligi takımları ve bazı yabancı takımların katılımlarıyla Fethiye’de uluslararası bir basketbol turnuvası düzenlemek istediklerini de bildirdi. 

Yorumlar Okunma: 1584