Karadağ: Geçen sezonu Hazer dışında herkes oturarak geçirdi - BasketFaul.com

Karadağ: Geçen sezonu Hazer dışında herkes oturarak geçirdi

08-11-20 08:40
Fatih Şeker
TBL’de evinde BUDO Gemlik’i 93-89 mağlup ederek ligdeki 3. galibiyetini alan Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basket’te koç Cengiz Karadağ, takımın henüz yüzde 60’larda olduğunu ve daha iyi duruma geleceklerine inandığını belirtirken, transferi konuşmanın da oyunculara haksızlık olacağını söyledi.

Cengiz Karadağ’ın açıklaması şu şekilde:

"Oyuncularımı mücadelelerinden ötürü tebrik ediyorum. Fakat 66-64 öndeyken son 5 dakikada savunmada yapmamamız gereken hatalar yaptık. Rakibi 64’de tutmuşsun, daha net savunma yapman lazım ve son dakikaları daha iyi geçirmen lazım. Öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Hatalarımızdan ders çıkararak, her geçen hafta daha da iyi olmaya çalışacağız. Takımın isteğinden ve mücadelesinden memnunun. 

Maç içinde ufak tefek konsantrasyon eksiklikleri oluyor. Bunları da yapmaması gereken oyuncular yapıyor. Bunların üzerinde duracağız. Yaşanan olaylar bizi çok ilgilendirmiyor. Basketbolun içinde kalmaya devam edeceğiz. Mücadelemizi legal bir şekilde, savunma sertliğini artırarak devam edeceğiz. 

Hazer Avcı hariç bütün oyuncular geçen seneyi oturarak geçirdi. Bir sene Türk basketbolu bu oyuncuları kaybetti. İçlerinde A Milli Takıma aday olduğunu düşündüğüm oyuncularım var. Çok yazık olmuş, bir yıl oturmuşlar. Eksiklerimiz ve sıkıntılarımız var ama bunları çözeceğiz. Takım olarak kazandık. Bizim takımın gelişmeye ve daha iyi oynamaya ihtiyacı var. Olacaklar da. 

Transferi konuşmak oyunculara haksızlık olur. Kurallar ve yönetmelikler neyse ona göre hareket edeceğiz. Şartlar elverirse ve takıma faydalı olacağını düşündüğümüz isimler olursa takviye yapabiliriz ama oyuncuların gelişimine ve bu enerjiye devam etmeleri öncelikli hedefimiz. Ben oyuncularımı en iyi şekilde hazırlayıp sahaya sürmekle mesulüm. İnanın bu takım henüz yüzde 55, 60’lardayız. Bu takım kapasitesi daha da artacak. Yeter ki bizler çevresel faktörlerden zarar görmeyelim." 

Yorumlar Okunma: 1832