Petkim, Orman'ın serisine son verdi - BasketFaul.com

Petkim, Orman'ın serisine son verdi

07-11-20 19:21

 İSTATİSTİK

ING BSL 7.haftasında Ormanspor deplasmanına giden Aliağa Petkim, iyi savunmasıyla farkı açarak karşılaşmadan 106-90 galibiyetle ayrıldı ve  Ormanspor'un 3 maçlık serisine son verdi. Karşılaşmada Petkim'de sakatlığının ardından Dorukhan Engindeniz ilk kez süre aldı. 67 serbest atışın kullanıldığı maçta PETKİM tam 32 asist üretti.


Karşılaşmaya Ormanspor, Hollaway-Kikanovic-Kidd-Hardy-Cevher beşiyle Petkim ise Ray-Yiğitcan-Wimbush-Zack-Hummer ile başladı.


İlk dakikalarda Petkim'in iyi savunması karşısında Ormanspor skor bulmakta zorlandı. Bu dakikalarda hücumdan eli boş dönmeyen Petkim, üstünlüğü de eline aldı. 11-17 ile gidilen hakem molasının ardından Tu Hollaway ve Kidd ile farkı eriten Ormanspor 17 saniye kala skoru dengeledi. Son hücumdan Alp'in basketiyle dönen Petkim çeyreği 30-27 önde tamamladı.


İkinci çeyrek boyalı alandan karşılıklı sayılarla başladı. Cevher ve Erol Can'ın dış atışlarıyla farkı eritmeye çalışan Ormanspor'a cevap Petkim'den gecikmedi. Canberk ve Yiğitcan'la son bölümü hücumda çok iyi geçiren Petkim farkı çift hanelere çıkararak çeyreği 60-48 önde tamamladı.


Üçüncü çeyrekte direksiyona geçen kaptan Cevher Özer, farkı 4'e kadar çekti (62-66). Kalan bölümde iyi savunmasıyla öne çıkan Petkim, dışarıdan bulduğu yüksek isabetie farkı tekrar açtı ve çeyreği 81-74 önde tamamladı.


Son çeyreğe Ege ile etkili başlayan Petkim kaydettiği 6-0 ile farkı çift hanelere açtı. Rakibi karşısında reaksiyon göstermekte zorlanan Ormanspor farkın açılmasını durduramadı. Karşılaşmadan galibiyetle ayrılan Petkim, Ormanspor'un 3 maçlık galibiyet serisine son verdi.


Öne çıkanlar..

Ormanspor: Tu Hollaway 17 sayı-7 asist, Stanton Kidd 16 sayı-5 ribaund, Elmedin Kikanovic 16 sayı, Dwight Hardy 16 sayı

Aliağa Petkim Spor: Kendrick Ray 18 sayı-9 asist, Ege Arar 18 sayı-10 ribaund, Yiğitcan Turna 11 sayı

 

Yorumlar Okunma: 1221