CSKA, Panathinaikos'a geçit vermedi - BasketFaul.com

CSKA, Panathinaikos'a geçit vermedi

07-11-20 00:34

İSTATİSTİK

THY Euroleague 7. haftasında Panathinaikos deplasmanına giden CSKA, karşılaşmadan 89-83 galibiyetle ayrılan taraf oldu. CSKA'nın galibiyetindeki kilit noktalardan biriydi hücum ribaundlarında 12-6 üstünlük oldu. CSKA'da Will Clyburn ise Euroleague 1500. sayı barajını aştı. 

Karşılaşmayı Panathinaikos'ta Nemanja Nedovic 19 sayı, Ioannis Papapetrou 13 sayı-7 ribaundla tamamladı. CSKA da ise Will Clyburn 15 sayı-7 ribaund ve Darrun Hilliard 14 sayıyla galibiyette etkili rol oynadı.

Karşılaşmaya tutuk başlayan Panathinaikos karşısında CSKA, tempolu başlangıcıyla farkı açmaya başladı. Panathinaikos ilk sayılarını 2 dakika sonra yayın gerisinden buldu. Çeyreğin ilk yarısını CSKA 18-5 ile geçerek farkı çift hanelere çıkardı.12-3 seriyle iyi geri dönüş yakalayan Panathinaikos skoru 20-22 getirdi. Son bölümde çizgiden 2/2 dönen Panathinaikos skora dengeyi getirdi. İlk çeyrek 24-24 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyreğe savunmada daha etkilii başlayan CSKA, hücumdada yakaladığı ritmi koruyarak farkı çift hanelere çıkardı. Rakip savunma karşısında hücum etmekte zorlanan Panathinaikos iyi geri dönüşünü sürdüremedi. İkinci çeyrek 51-42 CSKA üstünlüğüyle tamamlandı.

Panathinaikos üçüncü çeyreğe iyi başlayıp farkı tek topa indirse de CSKA üstünlüğü bırakmadı. Arka arkaya top kayıpları yapan Panathinaikos iyi başladığı çeyrekte ritmini koruyamadı. Üçüncü çeyrek 65-58 CSKA üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe boyalı alandan çok iyi başlayan CSKA 8-0 seriyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Hücum ribaundlarında da bu dakikalarda farklı üstünlüğü eline alan CSKA, farkın açılmasından en etkili faktörlerden biri oldu. Son bölümde yayın gerisinden arka arkaya bulduğu isabetlerle Panathinaikos reaksiyon göstererek 02.27 dakika kala farkı tek hanelere çekti (74-83). Mücadeleyi Panathinaikos hiç bırakmasa da üstünlüğü CSKA'nın elinden alamadı. Karşılaşmayı CSKA 89-83 kazandı.
 

Yorumlar Okunma: 587