Okur: Fenerbahçe'nin savunmasını çok beğendim - BasketFaul.com

Okur: Fenerbahçe'nin savunmasını çok beğendim

06-11-20 23:38
Ülkemizi yıllarca NBA’de başarıyla temsil eden, NBA şampiyonluğu yaşayan ve uzun yıllar milli formayı da terleten Mehmet Okur, Fenerbahçe Beko’nun Khimki Moskova’yı mağlup ettiği maçı salondan izledi.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Okur şunları söyledi:

“Igor (Kokoskov) benim yakın arkadaşım. Uzun yıllardır görüştüğüm birisi. Çaylak dönemimde Detroit’teyken benim koçluğumu da yapmıştı. 2004’te şampiyon olduğumuz kadroda yer alan ve ben de dahil olmak üzere bir sürü oyuncuya çok büyük emeği olan bir koçtu. Onu görmek elbette güzel. Her ne kadar seyircisiz de olsa buraya gelip, bir galibiyet görmek de benim için bir keyifti.

Tabii ki bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe‘de koçluk yapmak isterim ama şu anda böyle bir şey yok. Bir gelişme yok. Hedefim Amerika’da, NBA’de koçluk yapmak. Tabii ki Türkiye’de de koçluk yapmak istiyorum ama dediğim gibi şu anda bir şey yok. İnşallah bana da Fenerbahçe’de koçluk yapmak nasip olur.

Bana Vesely daha çok pas verince mutlu oluyormuş gibi geliyor. Bazen boş olduğu pozisyonlarda da dahil, pasa bakıyor. Böyle bir uzunla oynamak özellikle guardlar için çok büyük bir avantaj. Savunmayı çok beğendim. Takım kimyasının artık çok daha üst bir seviyeye çıktığını gösteriyor. Sezon başına göre Fenerbahçe çok daha farklı bir basketbol oynuyor. Maçın başından itibaren sert bir savunma yapmaya çalışıyorlar.” 

Yorumlar Okunma: 1717